Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Seniorzy będą uczyli dzieci… o starości

Facebook

Edukatorzy z centrum seniora spotkają się z młodymi ludźmi w szkołach i – działając pod hasłem „Miasto Pokoleń” będą starali się zmienić ich podejście do osób starszych.

Chodzi jednak nie tylko o to, by dzieci nabrały szacunku do seniorów – prowadzący zajęcia będą przekonywali, że nie należy się bać własnej starości, bo może być ona po prostu… fajna – mówi kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora Robert Pawliszko:

Dzieci mają w głowach dużo stereotypów i uprzedzeń na temat starości, bo – jak się okazuje – ostatnio co raz rzadziej mają okazję z nią obcować, mówi Robert Pawliszko:

Tymczasem, jak się okazuje, młodzi i starsi doskonale ze sobą współpracują – o ile mają ku temu okazję:

Program działał już na próbę w 2014 roku, okazał się wielkim sukcesem. Organizatorzy liczą na jego powtórzenie, mówi Robert Pawliszko:

Spotkania odbędą się w dziesięciu szkołach (od podstawówek po licea), trzech przedszkolach i – w ramach eksperymentu – także na jednej z uczelni. Będą miały różne formy, dostosowane do wieku odbiorców. Będą to warsztaty, zabawy, ale także dyskusje czy wykłady. Prowadzącymi będą seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024