Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk otrzyma 10 mln zł na I etap budowy Wrocławskiego Centrum Sportu

Facebook

Dofinansowanie zostanie wykorzystane na budowę zadaszonego boiska wraz z zapleczem. Wniosek o wsparcie budowy pierwszego elementu Wrocławskiego Centrum Sportu znalazł się w gronie zaakceptowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej”.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław

Kryte, pełnowymiarowe boisko wraz z zapleczem szatniowo-technicznym to pierwszy etap budowy Wrocławskiego Centrum Sportu. Czyli unikalnego kompleksu jedenastu boisk, które powstaną na wrocławskich Nowych Żernikach i stanowić będą siedzibę Akademii Śląska. Środki na pierwszą część inwestycji pozyskane zostaną z konkursu w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej”, którego wyniki właśnie ogłosiło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Śląsk na ten cel otrzyma 10 mln zł dofinansowania.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz wniosek otrzymał akceptację, tym bardziej że według informacji płynących z ministerstwa był jednym z najlepiej ocenionych. Cieszy zwłaszcza to, że otrzymaliśmy maksymalną kwotę, o jaką się staraliśmy. Chcę podziękować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi Kamilowi Bortniczukowi za pozytywna decyzję oraz prezydentowi Jackowi Sutrykowi za wsparcie, jakiego udziela naszemu projektowi od samego początku. Dzięki nim zrobiliśmy kolejny ważny krok na długiej drodze do realizacji naszych marzeń o obiekcie na najwyższym, europejskim poziomie, czerpiącym z najnowocześniejszej technologii i otwartym na wszystkie grupy społeczne

– mówi Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

Celem „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” jest rozbudowa infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi. A zwłaszcza bazy szkoleniowo-treningowej, niezbędnego zaplecza oraz obiektów o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Ministerialnym dofinansowaniem objęto 29 projektów na łączną kwotę 114 mln zł. Najwyższe dofinansowania – w wysokości 10 mln zł – otrzymały Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin.

Przypomnijmy, że już we wrześniu 2021 r. budowa Wrocławskiego Centrum Sportu została także zakwalifikowana do innego ministerialnego konkursu – „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Od tego momentu Śląsk ma trzy lata na rozpoczęcie budowy. Prace formalne idą jednak na tyle sprawnie, że szczegółowy wniosek dotyczący budowy WCS powinien zostać złożony już wkrótce. Zaraz po uruchomieniu tegorocznej procedury przez ministerstwo. Finansowanie elementów objętych programem ministerialnym może wynieść do 70%.

Więcej informacji na temat inwestycji znajdziecie tutaj.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023