Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zapowiedź meczu Śląsk Wrocław vs Puszcza Niepołomice

Facebook

Piłkarze Śląska Wrocław już jutro staną przed szansą na rehabilitacje za występ z poprzedniego tygodnia. Przypomnijmy, wrocławianie przegrali z Jagiellonią Białystok 3:1, przez co stracili pozycje lidera Ekstraklasy. Teraz rywalem podopiecznych trenera Jacka Magiery czeka spotkanie z Puszczą Niepołomice, czy będzie to jednak przyjemny spacerek?

/fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Tylko przez jedną kolejkę Śląsk Wrocław potrafił utrzymać pozycje lidera Ekstraklasy. W poprzednim tygodniu wrocławianie w złym stylu przegrali z Jagiellonią Białystok 3:1. Powodów do zmartwień może być jednak więcej. Trójkolorowi na wiosnę prezentują się po prostu słabo. Jedyne zwycięstwo udało im się zdobyć z Widzewem Łódź, oprócz tego zremisowali jeszcze z Lechem Poznań – to jedyne spotkania, po których wrocławianom można było dopisać punkty.

Jeśli więc piłkarze Śląska Wrocław chcą realnie pozostać w walce o Mistrzostwo Polski, to nie ma wyjścia i w meczu z Puszczą Niepołomice muszą sięgnąć po komplet punktów.

Dużym atutem trójkolorowych (pomimo utraty trzech bramek w poprzednim tygodniu) pozostaje defensywa, która nadal pozostaje najlepszą w lidze. Wiele do życzenia pozostawia gra w ataku, którą wrocławianie po prostu muszą poprawić. Siła rażenia trójkolorowych spadła wprost proporcjonalnie do braku formu u najlepszego strzelca Śląska. Erik Exposito, bo o nim mową, w tym roku nie znalazł jeszcze drogi do bramki.

Mecz z Puszczą Niepołomice to chyba więc najlepsza okazja do przełamania tej niemocy strzeleckiej – Puszcza w 24 spotkaniach straciła aż 44 gole (drugi najgorszy wynik w lidze).

Mimo że przeciwnik nie jest zbyt wymagający i takie mecz jak ten powinny być dla Śląska spacerkiem, to trójkolorowi muszą zachować czujność, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich obecną formę.

Najważniejsze informacje

  • Kto? Śląsk Wrocław vs Puszcza Niepołomice
  • Gdzie? Tarczyński Arena, Wrocław
  • Kiedy? Sobota, 16 marca, godz. 20:00

Autor: Kamil Durkacz

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj