Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław ściągnął wychowanka Bayernu Monachium!

Facebook

Śląsk Wrocław z kolejnym wzmocnieniem w składzie. Do klubu dołączył Marcel Zylla, który jest wychowankiem Bayernu Monachium. Podpisał czteroletni kontrakt.

fot. Dawid Antecki / Śląsk Wrocław
fot. Dawid Antecki / Śląsk Wrocław

Młodzieżowy reprezentant Polski urodził się w Niemczech i przez całą dotychczasową karierę związany był z Bayernem Monachium. W klubie z Bawarii przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, sięgając m.in. po mistrzostwo Niemiec do lat 17. Nie zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej drużyny, ale miał okazję zagrać w towarzyskich spotkaniach monachijczyków – z Manchesterem City, Juventusem oraz Tottenhamem.

Nowy zawodnik był też uczestnikiem mistrzostw świata U20 rozgrywanych w Polsce w 2019 roku. Wystąpił we wszystkich spotkaniach drużyny Jacka Magiery, a w meczu z Haiti wpisał się na listę strzelców.

O szczegółach dotyczących nowego nabytku rozmawialiśmy z Tomaszem Szozdą, rzecznikiem prasowym Śląska Wrocław…

Marcel Zylla przejął ten numer po Damianie Gąsce, który został wypożyczony do Radomiaka Radom z opcją wykupu po sezonie.

20-letni ofensywny pomocnik jest już siódmym Polakiem, który dołączył do Śląska Wrocław w trwającym okienku transferowym. (Waldemar Sobota, Rafal Makowski, Mateusz Praszelik, Michal Szromnik, Marcel Zylla, Patryk Janasik, Fabian Piasecki)

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021