Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Światowy Dzień Walki z Rakiem! Możesz pomóc małym podopiecznym Fundacki „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Facebook

Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. A dziś, za pośrednictwem Facebooka pomóc może każdy!

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” uruchomiła na Facebooku zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. To największy w Polsce szpital leczący dzieci chore na nowotwory i najnowocześniejsze centrum transplantacji szpiku dla dzieci chorujących na białaczki. Co roku leczy się tu ponad 2000 dzieci z całej Polski.

Do 5 lutego każdy może wesprzeć dzieci chore na raka. Właśnie ruszyła facebookowa zbiórka „Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pomóż małym pacjentom Przylądka Nadziei”. Można ją znaleźć pod adresem https://www.facebook.com/donate/535408713647097/
Pozyskane środki fundacja przeznaczy na pomoc dzieciom i klinice:

• drogie, nierefundowane leki ratujące życie,
• leczenie dzieci za granicą, kiedy wyczerpią się już wszystkie możliwości w Polsce,
• nowoczesny sprzęt, żeby diagnozować i leczyć jeszcze skuteczniej.

Pomóż pomagać!
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” już od 27 lat pomaga dzieciom z całej Polski, które leczą się we wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Finansuje kosztowne, nierefundowane leki, terapie i rehabilitacje, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. To właśnie z inicjatywy Fundacji powstał najnowocześniejszy w Polsce szpital – Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”.

Jak możesz pomóc dzieciom chorym na raka?

• Przekaż 1% podatku na rzecz dzieci z „Przylądka Nadziei”. Wystarczy wpisać do formularza PIT numer KRS 00000 86210.
• Dołącz do wolontariatu Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową lub zaangażuj swoją firmę w wolontariat pracowniczy: www.naratunek.org
• Weź udział w trwającej do 5 lutego specjalnej zbiórce na Facebooku, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem:
https://www.facebook.com/donate/535408713647097

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj