Radio Gra Wrocław

Szkoły i miejskie instytucje przygotowały ofertę letnich półkolonii dla najmłodszych

8,4 tys. uczniów będzie mogło skorzystać z letnich półkolonii, które organizują wrocławskie szkoły i placówki oświatowe. Ofertę letnich zajęć dla najmłodszych przygotowały także miejskie instytucje.

/materiały prasowe/UMW/

Jak poinformował magistrat, w tym roku 33 wrocławskie placówki oświatowe zorganizują dla dzieci wakacyjne półkolonie. Tradycyjnie organizowane są one w lipcu oraz w ostatnim tygodniu czerwca. Są to m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, muzyczne, plastyczne i komputerowe. Poza tym prowadzone będą też warsztaty kulinarne, kreatywne czy przyrodnicze. Nie zabraknie też wyjść na basen, do ZOO, do kina i muzeum oraz wycieczek poza miasto.

Szkoła organizuje wakacyjne zajęcia według własnego planu i harmonogramu. Bierze też pod uwagę zainteresowania swoich uczniów, dzięki czemu są one dla dzieci naprawdę atrakcyjne. Przy czym, liczba miejsc na półkoloniach jest ograniczona, dlatego radzimy nie czekać do ostatniej chwili z zapisami

– wskazała Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.

Koszt tygodniowego turnusu, w zależności od szkoły, wynosi średnio 100-200 złotych plus koszty posiłków. Zapisy prowadzone są bezpośrednio w placówkach.

Na letnie zajęcia zapraszają także cztery Młodzieżowe Domy Kultury, w tym MDK Śródmieście, MDK Krzyki, MDK Fabryczna oraz MDK im. Mikołaja Kopernika. Dla chętnych organizują one bezpłatne warsztaty artystyczne. Szczegółowy rozkład zajęć dostępny jest bezpośrednio w placówkach, gdzie prowadzone są też zapisy.

Z wypoczynku letniego organizowanego przez szkoły i placówki oświatowe będzie mogło skorzystać w tym roku ok. 8,4 tys. wrocławskich uczniów szkół podstawowych, w tym ok. 1,8 tys. uczniów uczestniczących w warsztatach organizowanych we wrocławskich MDK-ach.

Tradycyjnie dla dzieci spędzających wakacje w mieście ofertę przygotowały także miejskie instytucje.

WCT Spartan sportowe półkolonie zorganizuje w pięciu swoich obiektach. Do wyboru będą zajęcia: pływacko-rolkarskie, tenisowo-rolkarskie, piłkarsko-sportowe i sportowo-rekreacyjne.

Wrocławska Hala Stulecia przygotowała natomiast zajęcia w formie warsztatów architektonicznych połączonych z zajęciami z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz grami terenowymi.

Letnie półkolonie zorganizuje także, wzorem poprzednich lat, ZOO Wrocław. Organizatorzy zapowiadają, że będą one cenną lekcją przyrody dla młodych ekologów, przyrodników czy pasjonatów natury. Przewidziano także rejs statkiem i zabawy na świeżym powietrzu.

Dzieci zapisać można także na wodne półkolonie we wrocławskim Aquaparku czy na półkolonie jeździeckie na Partynicach.