Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tajemniczy Ogród Botaniczny

Facebook

To świąteczne zaproszenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego dla Dolnoślązaków. Wspólnie z firmami  zajmującymi się video mappingiem, pokazami laserowymi i podświetlaniem obiektów przygotowuje spektakularne nocne oświetlenia i pokazy laserowe zamieniając na zimowy czas wrocławski Ogród Botaniczny w baśniowy i magiczny Tajemniczy Ogród. Od 19.12 wieczorową porą aleje Ogrodu Botanicznego za pomocą światła, dźwięku i laserów przeistoczą się w świat opowiadający historie świąteczne, prezentujący wrocławską architekturę i piękno roślin prezentowanych w Ogrodzie przy Ostrowie Tumskim. To wszystko w programie „Światło – czyni – cuda”

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza amatorów wieczornych spacerów, miłośników przyrody, dzieci, młodzież, ich rodziców oraz dziadków, a także osoby siedzące w domach, których zimowe wieczory nużą, do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego na fascynującą iluminację oraz niezwykłe pokazy laserowe.

To był dziwny i ciężki rok, chcielibyśmy choć na chwilę zaoferować sobie, wrocławianom i Dolnoślązakom odrobinę wytchnienia, świątecznej magii, czarów. Zapomnienia o koronawirusie a przypomnienia, że ten świat wokół nas potrafi oczarować. Stąd pomysł całkowitej przemiany Ogrodu Botanicznego. To naprawdę będzie baśniowy „Tajemniczy ogród”. Magicznie oświetlony, pełen artystów, kuglarzy, iluzjonistów. Pełen światła i dźwięku. Chwilę przed świętami w przerwie świąteczno-sylwestrowej i po nowym roku – opowiada szef komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego Tomasz Sikora.

19. i 20. grudnia oraz od 26. grudnia do 17. stycznia (z wyjątkiem 31. grudnia) w godzinach od 17.00 do 21.00, część Ogrodu zostanie ziluminowana, a na elewacjach budynków realizowane będą laserowe mappingi liniowe oraz barwne pokazy laserów przestrzennych.

Wśród kolorowo oświetlonych krzewów i drzew swoje umiejętności zaprezentują także wrocławscy artyści uliczni.

Iluminacja Ogrodu i spektakle świetlne odbywać się będą w godzinach od 17.00 do 21.00. Na odwiedzających czeka : Świąteczna Bajka Xmas, Arena Sztuki Wrocławskich Artystów Ulicznych śpiewających nie tylko świąteczne popularne piosenki, iluzjonista, magik oraz połykacz ognia i innych, niestrawnych, przedmiotów.

Wszystko zamkną laserowy mapping liniowy, przestrzenny pokaz laserowy i pokazy wyświetlane na okolicznych budynkach i kościołach.

Pokaz będzie biletowany:

  • Dzieci do lat 3 bezpłatnie,
  • Dzieci i młodzież do lat 18 –10PLN,
  • Dorośli –25 PLN,
  • Osoby niepełnosprawne–15 PLN,
  • Wrocławska Karta Dużej Rodziny-5 zł od osoby

Organizatorem  wieczornych  wydarzeń  jest  Ogród  Botaniczny  Uniwersytetu Wrocławskiego  we  współpracy  z  firmami  Visual  Sensation  laser  shows  & technologies i LBL VAPSignify (Philips) –iluminacje.

Organizatorzy zobowiązują odwiedzających Ogród do przestrzegania zasad  zachowania  dystansu społecznego oraz do zasłaniania ust  i nosa, zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj