Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W Zieleńcu rusza sezon narciarski

Facebook

Dobre informacje dla miłośników białego szaleństwa. W sobotę pierwsza stacja w regionie rozpoczyna sezon narciarski. Od dziewiątej rano będziecie mogli szusować po stokach Zieleniec Ski Arena.

fot. Zieleniec Ski Arena
fot. Zieleniec Ski Arena

Trasy zostały już przygotowane dzięki przymrozkom, które utrzymywały się szczególnie w nocy. Od tygodnia na stokach działały armatki śnieżne.

– Dzięki sprzyjającej aurze kolejny rok z rzędu udaje się nam otworzyć narciarski sezon w pierwszy weekend grudnia. Pozostaje wierzyć, że podobnie jak w minionych latach, znów trwać będzie on do końca marca, a może nawet do połowy kwietnia – mówi Grzegorz Głód z Zieleniec Ski Arena.

W sobotę i niedzielę otwarte będą koleje i wyciągi – Winterpol pomarańczowa, Gryglówka, Mieszko, Śnieżka, Mieszko II i taśma dla najmłodszych narciarzy.

W sobotę po raz pierwszy będzie można skorzystać także z oferty nocnej jazdy. Część wyciągów będzie pracować do godziny 22.oo.

Do sezonu narciarskiego przygotowują się także ośrodki w Karpaczu i Szklarskiej Porębie, gdzie kończą się ostatnie prace konserwacyjne, a na stokach trwa naśnieżanie. Dodatkowo w górach wciąż pojawiają się opady śniegu. Zatem tam sezon narciarski może rozpocząć się w ciągu kilku tygodni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024