Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

WAKACJE 2020 – gdzie możemy polecieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia i co z naszym bezpieczeństwem

Facebook

W tym roku wakacje przez epidemię są zdecydowanie inne. Większość z nas pozostała w kraju i urlop spędza np. nad Polskim morzem. Część z nas jednak udała się do biur podróży, poszukując wypoczynku poza granicami państwa.

źródło: pexels

Dzisiaj sprawdzamy m.in. na jakie destynacje możemy liczyć…

 

 

Informuje Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl W sezonie letnim pasażerowie korzystający np. z wrocławskiego lotniska mają do wyboru ponad 50 kierunków.

 

Od 16 czerwca z Polski możliwe jest podróżowanie samolotem do krajów UE, a o czym powinniśmy pamiętać jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo?

 

 

W momencie kiedy wybieramy natomiast wycieczkę z biura podróży, to oni odpowiadają za nasz powrót do kraju.

 

Reagujemy również na Wasze pytania, sprawdzamy na co powinniśmy zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie w biurze podróży…

Zanim zatem wybierzemy destynację sprawdźmy jak sytuacja wygląda w danym kraju. Dopłacając mniej więcej kilkadziesiąt zł możemy takie ubezpieczenie obejmujące właśnie COVID-19 dokupić w biurze do naszej wycieczki.

 

Obecnie do Bułgarii możemy polecieć już za 1300 zł od osoby. Czy możemy zatem porównać koszty wyjazdu w kraju do tych zagranicznych?

Należy jednak pamiętać, że jeżeli podczas wakacji liczymy na dobrą zabawę, to obecnie w zależności od destynacji np. na Hiszpańskiej Majorce w Magaluf zamknięto ulice z licznymi dyskotekami po tym jak turyści nie stosowali się do obowiązujących obostrzeń. Często również wybierając się za granicę musimy wypełnić specjalny formularz lokalizacji pasażerów bądź deklarację zdrowia. O szczegółach poinformować nas powinno biuro podróży. Informacje znajdziemy również na stronie Travelplanet.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj