Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wakacje we Wrocławiu pod znakiem remontów. Zmiany w rozkładzie jazdy

Facebook

Dzisiaj koniec roku szkolnego, a zaraz ostatni dzień obowiązującego rozkładu jazdy w komunikacji miejskiej. Podczas wakacji zaplanowano kilka dużych remontów. Jakie utrudnienia czekają na mieszkańców w najbliższych tygodniach? Zapraszamy do podsumowania.

/fot. fb. MPK Wrocław/

Remont Kazimierza Wielkiego

Remont w dwóch miejscach Kazimierza Wielkiego rozpocznie fińska spółka Fortum, która musi przebudować ostatni fragment sieci ciepłowniczej. Prace nie wpłyną na komunikacje tramwajową, bo torowisko będzie cały czas czynne a rury pod torami zostaną przeprowadzone przekopem. Zmienia się natomiast nieco przejazd autobusów, ponieważ na większości Kazimierza Wielkiego ruch będzie prowadzony tylko jedną jezdnią. Na drugiej stornie ciepłownicy będą prowadzili prace

– czytamy w komunikacie.

Od jutra nową trasą pojadą autobusy linii K oraz nocnych 243, 245, 247, 248, 253 i 257.

Autobusy linii K i kursy nocne linii 247, 248 i 257 jadące od strony Karłowic lub Różanki w kierunku Dworca PKP, od ulicy Nowy Świat pojadą objazdem przez ulicę świętego Mikołaja, plac Jana Pawła II gdzie zawrócą i dalej ulicą Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Kursy nocne linii 243, 247, 248, 253 i 257 jadące w kierunku ulicy Legnickiej lub Karłowic, od ulicy Świdnickiej pojadą objazdem przez ulicę Kościuszki, Kołłątaja, Skargi i plac Dominikański do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku „Renoma”.

Przystanek Świdnicka

Dodatkowo, przystanek „Świdnicka” w kierunku placu Dominikańskiego dla autobusów linii K i 245 zostanie przesunięty w rejon skrzyżowania ulicy Kazimierza Wielkiego i Zamkowej.

A przystanek „Rynek” dla autobusów linii K, 243, 245, 247, 248, 253 i 257 w kierunku Karłowic lub placu Jana Pawła II zostanie przesunięty na ulicę Białoskórniczą (dla autobusów linii K, 247, 248 i 257) i na ulicę świętego Mikołaja za skrzyżowaniem z ulicą Nowy Świat (dla autobusów linii 243, 245 i 253).

Autobusy linii 132 i 142 oraz komunikacja tramwajowa na ulicy Kazimierza Wielkiego będzie kursowała bez zmian. Prace mają potrwać przez całe wakacje.

Remont Mostu Piaskowego

W sobotę rozpoczną się także wakacyjne prace na Moście Piaskowym. Przeprawa jest w złym stanie technicznym, w tej chwili ograniczono jego nośność do 10 ton. Most musi przejść remont. Od 23 czerwca ma zmienić się trasa linii tramwajowych 8, 9, 11, 17 i 23.

Tramwaje linii 8, 9, 11 i 17 pojadą na drugą stronę Odry nie przez most Piaskowy i Ostrów Tumski ale przez Grodzką i Most Uniwersytecki. Tramwaje linii 9 i 23 pojadą od pl. Dominikańskiego przez pl. Społeczny i Most Pokoju.

Szczegółowo trasy zostały tak poprowadzone:

  • Tramwaje linii 8 jadące z Tarnogaju w kierunku Karłowic pojadą objazdem od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Łokietka i Chrobrego do placu Powstańców Wielkopolskich
  • W kierunku przeciwnym tj. z Karłowic do Tanogaju. Tramwaje pojadą objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez ulicę Chrobrego, Łokietka, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja
  • Tramwaje linii 9 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza
  • Tramwaje linii 11 jadące w kierunku pętli „Kowale” zostaną skierowane objazdem od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema
  • W kierunku przeciwnym tj. z pętli „Kowale” do pętli „Grabiszyńska (Cmentarz)”. Tramwaje pojadą objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny do placu Dominikańskiego
  • Tramwaje linii 17 jadące z Kleciny zostaną skierowane objazdem od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema
  • W kierunku przeciwnym tj. do Kleciny. Tramwaje pojadą objazdem od placu Bema przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok do placu Teatralnego
  • Tramwaje linii 23 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza do placu Bema

Prace potrwają około 4-6 tygodni.

Przebudowa skrzyżowania Swojczyckiej i Mydlanej

Od soboty czekają Nas także zmiany związane z przebudową układu komunikacyjnego przy powstających nowych Mostach Chrobrego. Teraz czas na skrzyżowanie Swojczyckiej i Mydlanej. W związku z czym ulica Mydlana przez miesiąc będzie jednokierunkowa.

Od soboty 24 czerwca 2023 roku zmieni się trasa linii autobusowej 118 i 315.

Obsługa przystanków „Volvo” przez kursy linii autobusowej 118 będzie realizowana wyłącznie od strony ulicy Kowalskiej i Miłoszyckiej.

Autobusy linii 315 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Swojczyckiej przez ulicę Miłoszycką i Mydlaną do pętli przy zakładach „Volvo”.

Aleja Wielkiej Wyspy

Na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Paderewskiego i budowaną Aleją Wielkiej Wyspy trwają prace związane z włączeniem Alei Wielkiej Wyspy w tamtejszy układ komunikacyjny. Powstaje nowe duże skrzyżowanie AWW z Mickiewicza i Paderewskiego. Przebudowę przeszły również przejścia podziemne. Ten remontowy czas wykorzysta także MPWiK by naprawić swoje rurociągi na wysokości przystanku „8 maja”. W związku z tym na 10 dni zmienia się od soboty 24 czerwca trasa linii tramwajowych 9, 17 i 33.

Tramwaje linii 9 zostaną skrócone do przystanku tymczasowego „8 Maja”, który zostanie zlokalizowany przy alei Paderewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza.

Linia 17 od ulicy Sienkiewicza pojedzie objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do przystanku tymczasowego „8 Maja”, który zostanie zlokalizowany przy alei Paderewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza.

Tramwaje linii 33 zostaną skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Pasażerowie od „8 maja” w głąb Sępolna pojadą dalej autobusami linii 115, 145 i 315. Wszyscy, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 17 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusami linii 115, 145 i 315 na odcinku pl. Grunwaldzki – Sępolno – pl. Grunwaldzki.

Tramwaje wrócą na trasę do Sępolna w dniu 3 lipca 2023 roku (poniedziałek).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj