Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław ma nowe Centrum Zdrowia Psychicznego

Facebook

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego Wrocław-Krzyki. W placówce bezpłatnie będzie można skorzystać z leczenia psychiatrycznego i psychologicznego, terapii czy doradztwa zawodowego.

/fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Wrocław ma nowe Centrum Zdrowia Psychicznego

Program zakłada odejście od leczenia zamkniętego dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi. Placówka będzie działać w oparciu o model psychiatrii środowiskowej, której centrum stanowi pacjent oraz jego najbliższe otoczenie.

Gdy rozpoczynałem kadencję w 2018 r. za jeden z moich celów postawiłem sobie uruchomienie nowoczesnego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. W zeszłym roku uruchomiliśmy CZP dla dzielnicy Psie Pole, ale nie chcieliśmy na tym poprzestać i rozpoczęliśmy starania o uruchomienie CZP w kolejnej części Wrocławia. Dzięki temu dziś wsparciem objęci zostaną również mieszkańcy dzielnicy Krzyki. Łącznie po rozszerzeniu centrum, ze wsparcia korzystać będzie mogło 260 tyś. mieszkańców Wrocławia […]

– mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego jest jednym z największych podmiotów działających w obszarze opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień na terenie Dolnego Śląska.

Centrum Zdrowia Psychicznego

/fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Wydawać by się mogło, że jako „duży gracz” nie powinniśmy napotkać na naszej drodze wielkich problemów. Zaczynając od ogromnego doświadczenia w pracy z pacjentem, wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej i menedżerskiej wystarczy tylko nieznacznie rozbudować zasoby zespołu środowiskowego, otworzyć punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny i to jest gotowy przepis na sukces. Zarówno dla pacjentów jak i spółki. Nic bardziej mylnego […]

– mówił Michał Stachów, Prezes Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego podczas konferencji towarzyszącej otwarciu CZP.

Jak tłumaczył, aby we Wrocławiu mogły powstać Centra Zdrowia Psychicznego potrzeba w pierwszej kolejności podzielić miasto na obszary. Jedno Centrum nie może mieć pod swoją opieką więcej niż 200 tys. mieszkańców.

Zaczęliśmy od spotkania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, które wraz z Prezesem GUS ustala i nadaje kody terytorialne. Dzięki pomocy pani poseł Mirosławy Stachowiak-Różeckiej miasto Wrocław zostało podzielone na 5 obszarów: Psie Pole, Krzyki, Fabryczna, Śródmieście i Stare Miasto […]

– wyjaśnia Michał Stachów.

Nowe centrum będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-18, przy ulicy Powstańców Śląskich 166, we Wrocławiu.

/fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023