Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Wrocław na językach świata” poszukuje wolontariuszy

Facebook

Wspieranie cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu w nauce języka polskiego i podwyższenie kompetencji językowych umożliwiających cudzoziemcom korzystanie z oferty miasta włączenie się do aktywnego życia - to między innymi zakłada projekt "Wrocław na językach świata".

fot. FB "Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia"

Wrocławskie Centrum Integracji poszukuje obecnie wolontariuszy do tego programu. Do spotkań w parach, odbywających się na zasadzie tandemu językowego, zapraszani są właśnie Wolontariusze (wrocławianie) i Uczniowie (obcokrajowcy). Zainteresowane osoby zgłaszają się poprzez formularz zgłoszeniowy.

fot. FB „Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia”

Kto może zostać wolontariuszem?
– każdy pełnoletni mieszkaniec Wrocławia,
nie jest wymagane doświadczenie w nauczaniu.

Jak wyglądają zajęcia?
spotkania mogą się odbywać stacjonarnie lub w formie online.
nauka odbywa się w tandemach lub w większych grupach, w ponad 60 miejscach, udostępnianych nieodpłatnie przez partnerów projektu.
partnerami projektu są biblioteki, Centra Aktywności Lokalnej, restauracje i firmy, które udostępniają pomieszczenia, w których odbywają się lekcje.

Projekt realizowany jest przez Wrocławskie Centrum Integracji od 2016 roku. Z pomocy  wolontariuszy skorzystało już blisko 4 tys. cudzoziemców z 90 krajów świata! 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024