Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławianka padła ofiarą fałszywego policjanta. Straciła blisko 23 tysiące złotych

Facebook

Kolejna wrocławianka dała się oszukać przekazując nieznanemu mężczyźnie blisko 23 tys. zł w gotówce oraz kosztownościach. 81-latka zrobiła to, bo wcześniej zadzwonił do niej oszust podający się za policjanta i powiedział, że jej pieniądze oraz zgromadzone w domu kosztowności są zagrożone.

/fot. policja

Wrocławianka padła ofiarą oszusta

Wrocławianka nakłoniona przez rozmówcę postanowiła przekazać posiadane pieniądze i biżuterię w „bezpieczne ręce” wyrzucając je w reklamówce przez balkon. Co okazało się dużym błędem, gdyż gotówka wraz z pozostałymi kosztownościami zniknęły bezpowrotnie.

Schemat działania sprawców jest zawsze podobny. Najpierw dzwoni rzekomo policjant, prokurator, pracownik banku informując, że nasze konto zostało np. przejęte przez oszustów i żeby nie stracić pieniędzy należy je jak najszybciej wypłacić i przekazać odpowiednim służbom, które zwrócą je po zakończonej akcji lub tak jak w opisanym przypadku zagrożone są zgromadzone w domu kosztowności oraz pieniądze.

Telefonować może też fałszywy(a) wnuczek, wnuczka, ktoś z rodziny, kto uczestniczył w wypadku drogowym. Następnie żeby uniknąć kary więzienia należy „zorganizować” pieniądze na uniknięcie konsekwencji prawnych takiego zdarzenia.

Sposobów, metod i form działania przestępców jest bardzo wiele. Wykorzystują oni zaufanie szczególnie osób starszych i wprowadzają je w błąd, celem wyłudzenia pieniędzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023