Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wszystkie zamówione stumetrowe pociągi są już na Dolnym Śląsku!

Facebook

Wszystkie super długie elektryczne pociągi są już na Dolnym Śląsku. Nowosądeckiemu Newagowi udało się wyprodukować i dostarczyć pięcioczłonowe pociągi „Impuls” dla naszego regionu.

Takich składów Koleje Dolnośląskie jeszcze nie miały. Każdy z jedenastu nowych pociągów mierzy prawie 100 metrów długości. Ich zakup ma być lekarstwem na ścisk panujący w godzinach szczytu na najbardziej obleganych regionalnych trasach. Mowa tutaj o liniach do Międzylesia, Rawicza, Jelcza, Legnicy, Bolesławca czy Węglińca. Pociągi mają pojechać także do czeskiego Lichkova. Z tego powodu impulsy przeszły już specjalne testy u naszych południowych sąsiadów i zostały wyposażone m.in. w czeskie radiotelefony.

Pierwsze pociągi z tego zamówienia przyjechały do nas już we wrześniu. Na trasę udało się już wysłać 9 egzemplarzy. Przed tymi dwoma najnowszymi jeszcze niezbędne testy. Zaraz po ich zakończeniu ruszą w trasę. Na pokładzie podróżni będą mieli do dyspozycji rozkładane fotele, gniazdka z portami USB i wi-fi. W środku zainstalowane są systemy informacyjne pokazujące m.in. dogodne przesiadki.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023