Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wystartowała nietypowa zbiórka pieniędzy pod nazwą „Dar dla Aleppo”

Facebook

Celem akcji jest zebranie 250 tysięcy euro, by wesprzeć finansowo tamtejszy szpital, zniszczony wskutek niedawno zakończonej wojny w Syrii. Kościoły czterech wyznań (greckokatolicki, rzymskokatolicki, ewangelicko-augsburski i prawosławny) wspólnie zadeklarowały pomoc w zbiórce pieniędzy, by zapewnić mieszkańcom Aleppo opiekę medyczną.

O tym jak możemy pomóc opowiedział nam ks. Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Dlaczego warto pomagać mieszkańcom Syrii? Mówi ks. bp Zbigniew Kiernikowski:

Sytuacja w Syrii nie jest najlepsza. Franciszkanin ojciec Feras Lotfi opowiada o sytuacji w swoim kraju:

Na co zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas całej akcji?

Zbiórka trwa do końca czerwca, a pomóc można m.in. poprzez wpłacenie pieniędzy na konto, do którego numer znajduje się na stronie www.dardlaaleppo.pl, bądź poprzez wysłanie esemesa o treści RATUJE na numer 72405.

Po sześciu latach wszystko jest zniszczone. Zwłaszcza budynki, a przede wszystkim ludzie. Zginęło ponad 300 tysięcy osób, a 6 milionów mieszkańców wyemigrowało. To właśnie jest sytuacja w Syrii – dramatyczna i katastrofalna!

Ta inicjatywa wspomoże szpitale polowe. Zapewni także opiekę ludziom, którzy potrzebują pomocy po przeżytych traumach. Zaopiekuje się również tymi, którzy ucierpieli w wyniku ran wojennych i potrzebują natychmiastowej pomocy chirurga. Bez pieniędzy nie byliśmy w stanie stworzyć szpitali. Dziękuję za ten projekt polakom, władzom i kościołom. Wiemy, że myślicie o nas. Dzięki temu mamy możliwość pomóc ludziom na miejscu.

Tematem zainteresowała się Agata Junkier.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj