Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Z pola prosto na stół. We Wrocławiu działa bazar „Krótka droga”

Facebook

Stali bywalcy wrocławskiego bazaru “Krótka droga” postanowili założyć kooperatywę, której celem jest zakup niedrogiej, ekologicznej żywności oraz wsparcie lokalnych rolników.

Organizatorzy kooperatywy twierdzą także, że kooperatywa ma na celu zbudowanie lokalnej wspólnoty. Więcej o tym powiedział nam Mariusz Sibila.

Na cenę produktów spożywczych wpływa nie tylko koszt produkcji, ale także marże pośredników. O zaletach skrócenia drogi na linii rolnik-konsument opowiada Monika Onyszkiewicz

Produkty kupowane w ramach kooperatywy mają pochodzić tylko z ekologicznych upraw. Kryteria będą jednak elastyczne, ponieważ nie wszystkich rolników stać na uzyskanie oficjalnych certyfikatów.

A co jeśli potrzebujemy produktów, których nie mogą zaoferować lokalni rolnicy? Wrocławscy aktywiści z bazaru „Krótka Droga” mają odpowiedź na to pytanie.

Teraz organizatorzy czekają na zgłoszenia chętnych, którzy chcieliby dołączyć do kooperatywy.

Bazar “Krótka Droga” odbywa się w każdą sobotę między godziną 10 a 15 przy ul. Tęczowej 81 otwarty. Osoby, które chcą zostać członkami kooperatywy, mogą zgłosić się osobiście do jednego z tamtejszych sprzedawców lub skontaktować się mailowo pod adresem krotka.droga@gmail.com.

REPORTER: Kamil Kuchta 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj