Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zdewastowano fasadę wrocławskiej synagogi

Facebook

"Izrael zbrodniarze i mordercy" - taki napis pojawił się na fasadzie Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu. Policja szuka osoby, która go wykonała.

policjanci
/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Zdewastowano fasadę wrocławskiej synagogi

Policja dostała zgłoszenie dotyczące napisu od pracownika ochrony. Według wstępnych ustaleń, dewastacji dopuściła się jedna osoba. Na nagraniu z monitoringu widać zamaskowaną postać.

W pierwszej kolejności to jest rozpatrywane pod kątem zniszczenia mienia, ale będziemy też sprawdzać, czy nie doszło tu do znieważenia uczyć religijnych w postaci tego obraźliwego tekstu, który pojawił się na tej elewacji

– wyjaśnił w rozmowie z PAP kom. Wojciech Jabłoński z Komedy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Antysemicka hołota niestety znów podniosła głowę we Wrocławiu. Brunatni tchórze zabrudzili elewację synagogi. To żałosne, że mszczą się na miejscu, które nie ma nic wspólnego z polityką Izraela, jest natomiast ważnym punktem na mapie miasta. Powtórzę ponownie: w naszym Wrocławiu nie ma miejsca na ksenofobię i antysemityzm. Mam nadzieję, że sprawcy zostaną odnalezieni przez policję

– napisał w mediach społecznościowych wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc.

14 grudnia w pobliżu wrocławskiego Rynku zniszczony został świecznik chanukowy. Sprawcy zostali złapani następnego dnia. Okazało się wówczas, że to grupa nastolatków.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj