Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zmiany w rozkładach jazdy MPK

Facebook

Zmiany podyktowane są pracami związanymi z wymianą bramownicy sygnalizacji świetlnej na wlocie skrzyżowania Powstańców Śląskich i Szczęśliwej od strony centrum, a także przeprowadzeniem prac związanych z pielęgnacją drzew przy torowisku w ciągu al. Różyckiego.

fot. MPK Wrocław
fot. MPK Wrocław

WYMIANA BRAMOWNICY SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ – POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH/SZCZĘŚLIWA

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą bramownicy sygnalizacji świetlnej na wlocie skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i Szczęśliwej od strony centrum miasta), w nocy z 14/15 stycznia 2021 roku (czwartek/piątek) w godzinach 22:00-5:00 planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych A, D oraz kursów nocnych linii 247, 248 i 257.

Autobusy ww. linii jadące w kierunku Oporowa lub Kleciny zostaną skierowane objazdem od skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i Swobodnej przez ulicę Swobodną, Gwiaździstą i Szczęśliwą do ulicy Powstańców Śląskich.

Kursy nocne linii 247248 i 257 będą zatrzymywały się na przystanku „Gwiaździsta„, który zlokalizowany jest przy ulicy Swobodnej pomiędzy ulicą Powstańców Śląskich i Gwiaździstą i realizowały objazd z pominięciem przystanku „Zaolziańska„.

Autobusy ww. linii jadące w kierunku centrum miasta oraz komunikacja tramwajowa na ulicy Powstańców Śląskich będzie kursowała bez żadnych zmian.

PIELĘGNACJA DRZEW PRZY TOROWISKU W CIĄGU AL. RÓŻYCKIEGO

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z pielęgnacją drzew przy torowisku w ciągu Alei Różyckiego, w dniach 16-17 stycznia 2021 roku (sobota-niedziela) w godzinach 7:15-15:15 planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 9, 17 i 33.

Tramwaje linii 9 i 17 od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do pętli „Sępolno”, a tramwaje linii 33 od Ronda Reagana pojadą w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do Sępolna.

Na odcinku Sienkiewicza/Piastowska – Sępolno – Sienkiewicza/Piastowska przez Most Szczytnicki, aleję Kochanowskiego, ulicę Moniuszki, aleję Paderewskiego i ulicę Mickiewicza zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż autobusami linii D121131141151 na odcinku pl. Grunwaldzki – Śniadekich oraz autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym.
Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

ZMIANA NAZWY PRZYSTANKU W BISKUPICACH PODGÓRNYCH

Z dniem 16 stycznia 2021 roku (sobota) na wniosek spółki LG zostanie zmieniona nazwa przystanku „Biskupice Podgórne LG Chem Energy I”, który zlokalizowany jest na terenie klastra LG w Biskupicach Podgórnych na  „Biskupice Podgórne LG Energy Solution Wrocław I”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021