Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

17. festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity

Facebook

Wrocławska odsłona 17. festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity rozpocznie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym już za nieco ponad miesiąc - wystartuje 4 września i potrwa do 13.

Początkowo wydarzenie odbyć miało się maju, jednak przez pandemię zmienił się nie tylko termin, ale również forma festiwalu…

 

 

I jak dodaje Kuba Żary z Millennium Docs Against Gravity – jeżeli komuś nie uda zobaczyć się w kinie filmu, który chciał – to będzie miał później okazję by zobaczyć go w sieci.

 

Tegoroczna odsłona odbędzie się pod hasłem „Z czułości do świata”…

 

 

Są to również spotkania z twórcami, wykłady eksperckie, warsztaty czy debaty na rozmaite tematy, które poruszane są w filmach.

 

Festiwal w tym samym czasie odbędzie się również w Warszawie, Katowicach czy Poznaniu, a podczas tegorocznej edycji we Wrocławiu będziemy mogli zobaczyć ponad 80 filmów dokumentalnych…

 

 

Po raz pierwszy w tym roku odbędzie się Konkurs Polskich Filmów Dokumentalnych i Konkurs dla Najlepszego Debiutu…

 

 

I jak dodaje Kuba Żary – jest to konkurs, w którym na przestrzeni lat nagrodzone zostały ogromne tytuły, które później walczyły o najważniejsze światowe nagrody włącznie z Oscarem. Tak było chociażby z filmem ‘Jutro albo pojutrze”.

Jest jeszcze jedna niespodzianka dla widzów tegorocznej edycji festiwalu, z okazji 110-lecia DCF…

 

 

Informacje o biletach znajdziemy na stronie mdag.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj