Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

18 zarzutów dla 18-letniego oszusta

Facebook

18 zarzutów usłyszał już 18-latek z Łodzi zatrzymany we Wrocławiu w sprawie oszustw „na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji”. Przypomnijmy: mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, podczas zasadzki, gdy próbował przejąć 25 tysięcy złotych.

Zebrany materiał pozwolił mu postawić zarzuty dotyczące 12 usiłowań i 6 dokonanych oszustw na terenie Wrocławia, ukradł kwotę nie mniejszą niż 150 tysięcy złotych. Tego typu oszustw mogło być więcej, również na terenie całego kraju. Sprawa jest rozwojowa, 18-latek na sprawę w sądzie poczeka w tymczasowym areszcie.

Mimo działań prowadzonych przez Policję, skutkujących zatrzymaniami osób oszukujących w ten sposób osoby starsze, nadal pojawiają się kolejni oszuści. Dlatego w celu uniknięcia przestępstwa, tak ważna jest postawa i czujność samego potencjalnego pokrzywdzonego.

Dlatego radzimy:

  • bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej,
  • informować Policję o każdej próbie oszustwa,
  • konsultować się z najbliższymi w przypadku kontaktu osoby potrzebującej naszych pieniędzy,
  • nie przekazywać osobom podającym się za funkcjonariuszy służb mundurowych żadnych środków pieniężnych i kosztowności,
  • prosić o wylegitymowanie się osoby podającej się za funkcjonariusza – do czego ma obowiązek – ze stopnia, imienia i nazwiska, miejsca pełnienia służby czy też identyfikatora kadrowego. Podane dane radzimy zapisać, aby następnie potwierdzić, czy dana osoba to faktycznie funkcjonariusz.

Pamiętajmy – Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023