Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na rondzie przed Stadionem Olimpijskim pojawi się „ustąp pierwszeństwa”

Facebook

Do trzech razy sztuka. Udało się nareszcie rozstrzygnąć przetarg na remont ronda przed bramą Stadionu Olimpijskiego. Chodzi o skrzyżowanie alei Różyckiego i Paderewskiego, które ma wkrótce nosić imię Wrocławskich Olimpijczyków.

Najbardziej wyczekiwana przez kierowców zmiana to powieszenie znaków „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Dzięki temu na tym rondzie zaczną obowiązywać w końcu zasady znane z typowych skrzyżowań o ruchu okrężnym – pierwszeństwo tego, który znajduje się NA skrzyżowaniu. Jak do tej pory obowiązywała tam tzw. zasada prawej ręki. Czyli – de facto – pierwszeństwo miał ten, kto na rondo wjeżdżał. Chyba, że akurat wyjeżdżał ze stadionu. Wtedy, na mocy przepisów o włączaniu się do ruchu, musiał czekać. Nowe oznakowanie uporządkuje tę kwestię.

Krzyżówka doczeka się jednak także wymiany dziurawej nawierzchni i wymalowania nowych pasów na jezdni. I właśnie z powodu tych pasów prace zakończą się dopiero w maju przyszłego roku. Idzie zima, pogoda nie pozwoli ich wymalować przez najbliższe kilka miesięcy. Roboty pierwotnie miały się zakończyć w tym roku, ale nikt nie spodziewał się, że przetarg trzeba będzie powtarzać dwa razy.

Prace będą kosztowały 425 tys. złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023