Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowy system doskonalenia techniki jazdy motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK

Facebook

Nowy system doskonalenia techniki jazdy motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK. Od początku lutego, pracownicy miejskiego przewoźnika będą trenować poruszanie się po mieście wirtualnym tramwajem. Czeka też ich więcej szkoleń z obsługi pasażera, usuwania awarii czy dodatkowe kontrole z kierowania pojazdem.

Tłumaczy Krzysztof Balawejder – Prezes MPK Wrocław

Zarówno nowi, jak i dotychczasowi pracownicy MPK mają zostać poddani kilkudziesięciu godzinom szkolenia. Dodatkowy czas motorniczowie spędzą m.in. na nauce usuwania drobnych usterek, które są w stanie naprawić sami, bez pomocy techników.

Oprócz szkoleń MPK wprowadzi również kontrolę z obsługi pasażera w tramwajach i autobusach. „Tajemniczy klient” będzie przyglądał się jak dany kierujący odnosi się do pasażerów.

Część problemów i awarii w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wynika z niewłaściwej techniki jazdy kierujących. Receptą ma być dodatkowe szkolenie, które wpłynie na poprawę zachowań motorniczych i kierowców.

Pytał nasz reporter – Piotr Krejner.

Podsumujmy, motorniczych i kierowców czekają treningi na symulatorze, więcej szkoleń z obsługi pasażera oraz radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj