Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

53 mln zł na wsparcie osób poszukujących pracy

Facebook

Dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 53 mln zł zostały przekazane na  wsparcie osób poszukujących pracy.

Więcej o tym opowiedział nam Bartosz Kotecki – wicederektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Wszystkich 37 autorów projektów swoje przedsięwzięcia zrealizuje na terenie całego Dolnego Śląska lub w mniejszych aglomeracjach i powiatach. To fundacje, organizacje pracodawców, stowarzyszenia i organizacje społeczne, przedsiębiorcy, czy też placówki oświatowe. Część z działań jest już realizowana, a kolejne ruszą od września.

W sumie 37 stowarzyszeń, instytucji i firm pomoże ponad 3 tys. Dolnoślązaków. W związku z tym, że  fundusze przeznaczone w ramach najnowszych projektów są przyznawane poza powiatowymi urzędami pracy, nie jest konieczna rejestracja w powiatowym urzędzie pracy, a w dodatku unijna pomoc z najnowszego rozdania trafi do szerszej grupy…

Pomoc ta jest adresowana do osób które nie przekroczyły 30 roku życia.

A jakie wsparcie można uzyskać ?

Obecnie pomoc ta adresowana jest również do reemigrantów, czyli osób powracających na polski rynek pracy, a także imigrantów – osób przybyłych z zagranicy do Polski.

Co istotne wsparcie takie nie jest profilowane na konkretne zawody…

Mówi Bartosz Kotecki – wicederektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a strona internetowa na jakiej możemy znaleźć więcej informacji to dwup.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021