Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Alkogogle powstają na Politechnice Wrocławskiej. Nowoczesne, wykorzystujące wirtualną rzeczywistość

Facebook

Na trzeźwo sprawdzimy, jak się jeździ na podwójnym gazie. A to dzięki wirtualnej rzeczywistości. Studenci Politechniki tworzą niezwykłe alkogogle. Pomaga im dolnośląska policja, która liczy na mocny efekt edukacyjny.

fot. Koło Naukowe BEAN, Politechnika Wrocławska

Dziś mundurowi zakładają wprawdzie uczestnikom pikników i festynów alkogogle… ale takie zwykłe, „analogowe”. A te wykorzystujące wirtualną rzeczywistość mają być lepsze:

– mówią studentki politechniki, Karolina Wiśniewska i Katarzyna Fojcik pracujące nad projektem.

Tego dzisiejsze policyjne gadżety nie potrafią. Co więcej, sprzęt studentek ma nas przenieść nie tylko w stan po użyciu procentów, ale także w całkiem nowe otoczenie – w którym normalnie nie powinniśmy znaleźć się „po kielichu”:

– opowiadają Karolina i Kasia.

Prace są już dość zaawansowane. Studenci politechniki mieli okazję skorzystać z pierwszej, testowej wersji alkogogli. Na razie w ograniczonym zakresie:

– mówi  Kasia Fojcik.

– i stąd właśnie pomysł, by wrzucić użytkownika w napędzane sztuczną inteligencją miasto, mówi Kasia Fojcik.

No dobrze… ale skąd studenci biorą wiedzę na temat efektów poszczególnych stanów upojenia alkoholowego, do umieszczenia w symulacji? Cóż… młody badacz musi się czasem poświęcić dla nauki, jak się okazuje…

– mówi Karolina Wiśniewska. Studenci liczą na to, że pierwszą w pełni edukacyjną wersję wirtualnych alkogogli uda im się stworzyć do czerwca. Ale, jak zapewniają, nie będzie to koniec prac nad projektem. Przed nim jeszcze długa droga.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020