Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Alternatywna lekcja WF-u, czyli rower, tenis, joga online!

Facebook

E-platforma to specjalne miejsce, na którym dzieci, rodzice i nauczyciele mogą znaleźć wyjątkowe materiały dotyczące aktywnego stylu życia. Zajęcia prowadzone są przez mistrzów różnych dyscyplin sportu, dzięki nim dowiemy się między innymi jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia z danej dziedziny.

/informacja prasowa

Co znajdziemy w programie?

W e-platformie można znaleźć wiele bardzo ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Między innymi zestawy gier i zabaw, gotowe aktywne łamigłówki do ściągnięcia, planszówkę, zestawy zabaw na plaży, szerokie info o przepisach drogowych na rolki, rower, wrotki, a także zasady zachowania nad wodą, instruktaż jazdy na deskorolce. A także naukę gry w badmintona i tenisa oraz ćwiczenia jogi dla maluszków.

/informacja prasowa

Regularnie dodawane są także kolejne sporty, które przybliżają młodym ludziom gwiazdy, jak choćby wybitny reprezentant Polski w siatkówce Piotr Gruszka, czy lekkoatletyczny medalista mistrzostw świata Marek Plawgo.

Mamy nadzieję, że te ćwiczenia, które są pierwszym krokiem do lekkiej atletyki, ale także innych sportów, będą dla was dobrym startem i pozwolą się wspólnie doskonale bawić

– zachęca Marek Plawgo.

/informacja prasowa

E-platforma

Nowa forma, zapewnia łatwość dostępu do wiedzy, co  powoduje, że tak naprawdę każdy chętny jest w stanie korzystać oraz czerpać z przygotowanych i prezentowanych na niej treningów i zabaw ruchowych. Co ważne, dostęp do e-platformy jest bezpłatny, zatem wszyscy mogą korzystać z wiedzy przekazywanej przez mistrzów sportu.

/informacja prasowa

Projekt „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” spotkał się z pozytywnym odbiorem, bo nie tylko wielu pedagogów, ale i całe rodziny doceniły materiały przygotowane przez doświadczonych instruktorów. Tak wyjątkowych pomysłów na lekcje WF czy aktywne spędzanie czasu nie da się znaleźć w żadnym innym miejscu. Zachęcam zarówno dzieci, jak i nauczycieli i rodziców do korzystania z naszych gotowych materiałów. Zawsze to podkreślam, że najważniejsza w nich jest super zabawa

Nowe materiały na e-platformie, prowadzonej przez Fundację Moniki Pyrek, pojawiają się regularnie, warto więc często na nią zaglądać. Są też m.in. zajęcia z gimnastyki z olimpijczykami Martą Pihan-Kuleszą i Romanem Kuleszą, którzy w bardzo prosty i bezpieczny sposób pokazują jak nauczyć dziecko np. przewrotów i to nawet w domu.

– mówi Monika Pyrek.

/informacja prasowa

To bardzo ciekawa platforma, która bardzo pomaga w urozmaiceniu zajęć w szkole

Dla nas nauczycieli to spore ułatwienie. Dzieci z chęcią wykonują rozmaite zadania, które można znaleźć na platformie, a dodatkowo motywuje je fakt, że mogą podpatrywać mistrzów sportu.

– przyznaje Artur Kościuk, nauczyciel WF z Łodzi.

Więcej informacji na temat projektu, jak i same materiały treningowe znajdziecie na STRONIE.

/informacja prasowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023