Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Anioły wiedzy poszukiwani

Facebook

We Wrocławiu pilnie potrzebują… aniołów. Aniołów wiedzy. To nowa inicjatywa, w której chętne osoby pomagają w nauce dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji. Stowarzyszenie szuka wolontariuszy. Ludzi, którzy chcieliby dzielić się swoją wiedzą – ale nie tak, jak to dzieje się w szkołach!

Niedoskonały system polegający na ślęczeniu nad książkami anioły wiedzy chcą zmienić na taki, w którym – prócz wiedzy – starają się rozwijać pasje dzieci.

– mówi członkini stowarzyszenia „Anioły Wiedzy”, Wiktoria Mach, która dołączyła zaledwie kilka miesięcy temu i od niedawna ma swoją własną podopieczną. Jak wyglądają takie spotkania?

Początki są, jak to zwykle bywa, najtrudniejsze. Ale są sposoby na rozwinięcie znajomości. Najważniejsze – by takie spotkanie nie było zwykłymi korepetycjami.

Ile czasu trzeba poświęcić na pomoc młodym ludziom?

– tłumaczy Wiktoria. Obecnie aniołami wiedzy we Wrocławiu jest kilkadziesiąt wolontariuszy. Dołączyć można za pośrednictwem strony WWW – aniolywiedzy.pl. Członkowie stowarzyszenia liczą także na kontakt z dyrektorami szkół i nauczycielami. Oni najlepiej znają sytuację swoich uczniów i wiedzą, który uczeń – mimo problemów z nauką – nie może sobie pozwolić na płatne korepetycje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023