Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Areszt dla mężczyzny przewożącego dwa kilogramy marihuany

Facebook

Podczas zabezpieczania imprezy sportowej we Wrocławiu policjanci skontrolowali taksówkę, ponieważ mieli informacje, że może ona przewozić materiały pirotechniczne. Okazało się, że w bagażniku były dwa kilogramy marihuany. Kierowca trafił do aresztu, grozi mu do 12 lat więzienia.

/fot. dolnośląska policja/

Aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała w piątek, że policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uczestniczyli w zabezpieczeniu imprezy sportowej w mieście.

„Po uzyskaniu informacji o możliwości przewożenia środków pirotechnicznych przez licencjonowanych taksówkarzy funkcjonariusze podęli szereg kontroli drogowych. Mężczyzna kierował pojazdem marki ford. Okazało się, że policjanci w części bagażowej pojazdu ujawnili dwa worki z mniejszymi hermetycznie zapakowanymi pakunkami. Wewnątrz znajdowały się nie środki pirotechniczne, lecz susz roślinny. Po zbadaniu substancji w laboratorium okazało się, że jest to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli niemal 2 kilogramy tego narkotyku”

– powiedziała policjantka.

Dodała, że 28-letni kierujący próbował w rozmowie z policjantami wyjaśnić, że jest jedynie przewoźnikiem paczki i nie wie co znajduje się w środku.

„Dalsze czynności mundurowych i zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wskazywał jednak, że zatrzymany wrocławianin uczestniczył w procederze obrotu znaczną ilością środków odurzających. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu, o co wnioskowali śledczy. Czyn, o który jest podejrzewany, zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności”

– powiedziała policjantka.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023