Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Balladyna” w nowej odsłonie na deskach teatru Układ Formalny

Facebook

To nie jest typowa adaptacja lektury szkolnej, spektakl pokazuje, jak młody człowiek patrzy na rzeczywistość - powiedział Przemysław Wurdak z Teatru Układ Formalny, koordynator spektaklu "Balladyna", którego premierę zapowiedziano na piątek.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

W piątek odbędzie się premiera „Balladyny” w reżyserii Marty Streker. To adaptacja dramatu Słowackiego w nowoczesnej aranżacji. W scenografii wykorzystano m.in. nagrania wideo, na scenie pojawiają się makiety pokazujące miejsce akcji z innej perspektywy. Spektakl opowiada o dojrzewaniu, rywalizacji i trudnych emocjach w relacjach między siostrami.

To co jest interesujące, to historia dwóch sióstr, które niszczą swoje relacje. Więc można liczyć na bardzo emocjonalny spektakl

– powiedziała PAP Marta Streker, reżyser spektaklu.

W poniedziałek miała miejsce próba prasowa spektaklu. Przemysław Wurdak z Teatru Układ Formalny powiedział, że „tworzymy teatr dla młodzieży, który wbrew pozorom nie jest typową adaptacją lektury”.

Spektakl pokazuje, jak młody człowiek patrzy na rzeczywistość. Pojawia się moment, w którym obie siostry czegoś chcą, ale tylko jedna może to dostać. To są rzeczy bardzo ludzkie, które mogą spotkać też młodego człowieka na szkolnym korytarzu albo w domu

– powiedział Przemysław Wurdak z Teatru Układ Formalny, koordynator spektaklu „Balladyna”.

Spektakl „Balladyna” powstał w wyniku koprodukcji między Muzeum Pana Tadeusza a Teatrem Układ Formalny. Premiera odbędzie się 10 listopada o godz. 19 w Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzyńskiego 39A we Wrocławiu. „Balladynę” będzie można zobaczyć także 11-go, 12-go, 14-go i 15-go listopada.

Źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj