Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będą nowe pasy na trasie W-Z

Facebook

Pieszym w centrum będzie wkrótce znacznie wygodniej. Urzędnicy wyznaczą nowe przejścia przez trasę W-Z. Rozpoczęły się właśnie poszukiwania firmy, która zaprojektuje nowe pasy.

Łącznie do wymalowania będzie pięć nowych przejść. Większość to długo zapowiadane zebry, które mają ułatwić dojście na przystanek tramwajowy „rynek” na ul. Kazimierza Wielkiego. Nowymi pasami będzie można przejść m.in. z peronu w stronę Forum Muzyki czy Galerii Dominikańskiej na jego przeciwieństwo – czyli przystanek do placu Jana Pawła II czy placu Daniłowskiego. To diametralnie ułatwi przesiadki i nie trzeba już będzie stać na trzech sygnalizacjach.

Kolejne pasy, łącznie trzy sztuki – pomogą dostać się na ten właśnie przystanek pieszym, którzy przyjdą na niego z Rynku od strony ul. świętego Mikołaja. Teraz trzeba się bowiem cofać aż do Ruskiej, żeby wejść na wysepkę peronową.

Dodatkowo miasto chce wyznaczyć pasy na Grodzkiej, przy wjeździe na mosty Uniwersyteckie. Dziś są tam tylko dwie zebry. Przejścia brakuje na jezdni prowadzącej w stronę Hali Targowej.

Nowymi pasami pójdziemy dopiero wtedy, kiedy powstanie projekt. Na jego przygotowanie wybrana firma będzie miała aż pół roku. Potrwa to tyle, bo nie chodzi tylko o wymalowanie nowych pasów. W każdym przypadku trzeba będzie dostawić nowe sygnalizatory świetlne i nowa zaprogramować światła.

Co więcej, sterownika sygnalizacji na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Ruskiej nie da się już rozbudować, więc  prawdopodobnie będzie trzeba go wymienić. To także musi być przewidziane w dokumentacji. Poza tym do zaprojektowania jest obniżenie krawężników, budowa nowych chodników i wybrukowanie trójkątnej wysepki u zbiegu ul. Białoskórniczej i św. Mikołaja.

Mapki z miejscem wymalowania nowych pasów: PROJEKT

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023