StartWiadomości Wiadomości dnia

Bezpiecznie do celu! Ważne informacje z dróg!

I dla nich niespodzianka, nie zaparkują na Szajnochy, koło osławionego Zaułka Solnego. Przez cały długi weekend będą tu wydarzenia związane z ESK 2016 i tu jezdnia jest całkowicie zamknięta dla ruchu od dziś, od samego rana. Kto się tu zapuści od strony uliczki Psie Budy będzie musiał wrócić… tą samą drogą! I tu kolejna niespodzianka – ruch dwukierunkowy na tym wąziutkim zaułku. Wyminąć się tu naprawdę trudno. Lepiej znaleźć inne miejsca do parkowania.

Zwracamy także uwagę na poziom smogu. Jakość powietrza według stacji pomiarowych jest dzisiaj całkiem niezła, ale mogłaby być trochę lepsza, bo problemy z oddychaniem mogą mieć dziś osoby starsze i cierpiące na choroby układu oddechowego. Na cóż, sami się do tego przyczyniamy krążąc i szukając miejsc parkingowych.

Jaka jest sytuacja w rejonie Placu Grunwaldzkiego? Ruch tutaj jest zauważalnie większy niż w taką zwykłą środę. Ba, jest nawet większy niż w zwykły piątek, czyli na początek takiego tradycyjnego weekendu.

Oczywiście jak zwykle postoimy w dość długim korku na ulicy Skłodowskiej w stronę Ronda Reagana. Swoje do sytuacji drogowej w tym miejscu szczególnie dokładają dziś licznie mieszkający w okolicy studenci. Wiadomo – długi majowy weekend jest okazją, żeby wyrwać się z dusznego Wrocławia do rodzinnych miejscowości. Więc spodziewajmy się tutaj takiego małego samochodowego studenckiego exodusu. Stali mieszkańcy tego rejonu odczują może ulgę, ale nie na długo. Już jutro z pewnością miejsce studentów na drogach zajmą tutaj ci, którzy tłumnie wybiorą się do wrocławskiego ZOO, albo w okolice Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego. To jedne z najchętniej odwiedzanych atrakcji przez gości spoza miasta, więc trudno będzie się do nich dostać autem.

Jakość powietrza w rejonie placu Grunwaldzkiego zawsze jest trochę gorsza niż w pozostałych częściach miasta. To miejsce zawsze świeci się na czerwono na mapie zapylenia Wrocławia, bo to jeden z największych komunikacyjnych węzłów.

W Radiu Gra dzisiaj przez całe popołudnie patrolujemy dla Was ulice Wrocławia, by dostarczyć wam najważniejsze informacje na temat tego, co dzieje się na drogach przed długim weekendem. Hybrydowym Fordem Mondeo jeździ Damian Zdancewicz, który – z tego co mi wiadomo – wyjechał na moment z miasta:

Sytuacja w okolicy autostrad:

Na A4 zakończył się jeden z etapów prac prowadzonych w rejonie węzła Brzeg. Oznacza to, że przez cały długi weekend kierowcy będą tam mieli spokój od utrudnień. Ruch będzie odbywał się normalnie dwoma jezdniami. Robotnicy wrócą tam dopiero w przyszłym tygodniu i zaczną remontować kolejny odcinek. Korków tradycyjnie na autostradzie spodziewajmy się przede wszystkim przed bramkami poboru opłat w punkcie Karwiany nieopodal Bielan Wrocławskich. Tam, zwłaszcza w takie długie weekendy, trzeba zwykle odstać swoje.

Sytuacja na wylotówkach z miasta.

Na ulicy Kosmonautów, czyli na wylotówce w stronę Środy Śląskiej, Legnicy i Zgorzelca – zaskoczenia nie ma. Korek jak zwykle. Możemy się spodziewać tego, że w żółwim tempie będziemy się poruszać od stadionu na Pilczycach aż po samą Leśnicę. Czyli stoi zarówno ulica Kosmonautów, jak i Średzka – jej przedłużenie już w samej Leśnicy. Przypominam że są to ulice w ciągu drogi krajowej numer 94. I tu warto dodać, że problemy z płynnym przejazdem – nieco większe niż zwykle na początek weekendu – mogą w tym momencie występować po drugiej stronie miasta, na ulicy Opolskiej i Krakowskiej – to także DK 94.

Długich ogonków spodziewajmy się też na niemal tradycyjnie stojącej o tej porze Karkonoskiej no i na najwolniejszej ulicy w Polsce, czyli Zwycięskiej.

Czytaj więcej o FORD MONDEO HYBRID

Zostaw komentarz