Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bezpłatne konsultacje w USK dla osób z Parkinsonem

Facebook

Co roku 8 tys. Polaków słyszy diagnozę: choroba Parkinsona. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu w piątek 24 lutego organizuje bezpłatne konsultacje, podczas których będzie można porozmawiać o zaawansowanych sposobach leczenia.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Dzień otwarty

Rozpocznie się w holu głównym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przy ul. Bobrowskiej 213 o g. 11.00 i potrwa do 14.00. Ważna informacja: zainteresowani powinni mieć skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej do Poradni Neurologicznej (kod choroby: G10-G11; G20-G26; w sytuacjach pilnych z dopiskiem “cito”).

Nasz szpital jest w tej chwili niestety jedynym ośrodkiem na terenie Dolnego Śląska, Opolszczyzny i województwa lubuskiego, który realizuje aktywnie program NFZ B90 leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona

–  zaznacza kierownik Kliniki Neurologii USK dr hab. Sławomir Budrewicz.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny zajmuje się kwalifikacją osób z chorobą Parkinsona do terapii zaawansowanych, w tym terapii infuzyjnych (Duodopa, Apomorfina) oraz do leczenia metodą głębokiej stymulacji mózgu (DBS).

Jak podkreśla dr Budrewicz te terapie mogą znacząco poprawić jakość życia pacjentów. Na szczęście, dzięki postępowi w medycynie, średnia długość życia tych pacjentów  w kilku ostatnich dekadach znacznie się wydłużyła

– dodaje.

Jak objawia się choroba?

Oprócz typowych, znanych powszechnie objawów, takich jak spowolnienie ruchowe, sztywność mięśni, drżenie i zaburzenia chodu, choroba Parkinsona manifestuje się również zaburzeniami węchu, snu, funkcji układu pokarmowego, depresją czy zaburzeniami poznawczymi.

Naszym celem jest zapewnienie długotrwałej, systematycznej, finansowanej przez NFZ opieki ambulatoryjnej dla pacjentów z zaburzeniami ruchowymi, w tym po wszczepieniu DBS lub leczonych terapiami infuzyjnymi

– podkreśla dr Katarzyna Markowska z Kliniki Neurologii USK, specjalizująca się w terapii choroby Parkinsona.

W poradni i Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu prowadzana jest diagnostyka i leczenie takich zaburzeń jak inne zespoły parkinsonowskie, dystonie, zaburzenia chodu, drżenie, ataksje oraz tiki.

Gdzie można się zgłosić?

Osoby, które chcą w piątek skorzystać z konsultacji i mają skierowanie mogą zarejestrować się na wizytę telefonicznie pod dedykowanym numerem telefonu:

885-853-041 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 lub osobiście w rejestracji ogólnej Przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu (ul. Borowska 213, budynek H, parter).

Wizyty wstępne odbywają się w Poradni Neurologicznej (budynek L, parter, gabinet nr 55).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj