Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Blisko 600 projektów zgłoszono już do budżetu obywatelskiego

Facebook

Zgłoszeń na pewno będzie jeszcze więcej. Dzisiaj ostatni dzień na składanie wniosków do WBO i... wielka fala pomysłów przesyłanych przez wrocławian na ostatnią chwilę.

Projekty można jeszcze dziś przynosić do biura partycypacji społecznej w magistracie przy ul. Zapolskiej – oczywiście dopóki będzie ono czynne, czyli do 15:45. Zdecydowanie wygodniej jednak będzie zgłosić projekt elektronicznie – przez formularz na stronie urzędu miejskiego. Z tej możliwości możemy korzystać aż do północy.

Co ciekawego znajduje się na liście już zgłoszonych projektów?

Są kontynuacje zwycięskich projektów z lat poprzednich – np. Programu budowy dróg rowerowych „Rowerowy Wrocław”, który w 2014 był niekwestionowanym liderem w głosowaniu. Jest też sporo projektów zielonych: parki, skwery, place, drzewka… Dominują jednak projekty transportowe i komunikacyjne.

Są też wnioski dość… niezwykłe. Mieszkańcy chcieliby budowy wielofunkcyjnego całorocznego wyciągu narciarskiego napędzanego siłą ludzkich mięśni na Górkę Skarbowców w pobliżu ul. Racławickiej. Miałoby to kosztować niespełna ćwierć miliona złotych, według lidera projektu. Ciekawym drogowym projektem jest odcinkowy pomiar prędkości, którego domagają się mieszkańcy alei Piastów. Sympatyczny natomiast wydaje się pomysł, by wszystkie szare wrocławskie estakady i wiadukty upiększyć donicami z kolorowymi kwiatami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj