Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bohaterski kierowca MPK uhonorowany nagrodą

Facebook

Bohaterski kierowca MPK, o którego postawie jako pierwsi poinformowaliśmy wrocławian, został nagrodzony za swoją postawę. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne doceniło swojego pracownika, który podczas pracy rzucił się na pomoc nieprzytomnemu kierowcy samochodu osobowego na Nowym Dworze.

Z Wiadomości Radia GRA wiecie o kierowcy przegubowego mercedesa citaro, który pracując na linii 106 kursującej na lotnisko zauważył, że z kierowcą stojącego obok niego na światłach samochodu osobowego dzieje się coś niedobrego.

Tak wielką spostrzegawczością wykazał się Marcin Muszyński. Natychmiast rozpoczął reanimację starszego mężczyzny kierującego osobówką, którego jednak nie udało się uratować. MPK właśnie nagrodziło pana Marcina za jego postawę.

Kierowca otrzymał oczywiście podziękowania od prezes Jolanty Szczepańskiej, a także finansową premię. Ale jest coś jeszcze – choć pan Marcin już wykazał się umiejętnościami, to wkrótce swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy będzie mógł znacząco pogłębić.

Pracodawca ufunduje mu profesjonalny kurs ratownika, po którym kierowca będzie mógł wylegitymować się odpowiednim certyfikatem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj