Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolnośląskie: Przewoził dziecko, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Został zatrzymany przez świadka [FILM]

Facebook

Czujnością i postawą godną naśladowania wykazał się mężczyzna, który widząc citroena jadącego zygzakiem, od krawężnika do krawężnika, zareagował. Nie tylko zadzwonił pod numer alarmowy, ale również postanowił działać. Kiedy kierujący się zatrzymał, świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki od samochodu.

/fot. dolnośląska policja/

Zdecydowana postawa mężczyzny najprawdopodobniej pozwoliła zapobiec tragedii na drodze, gdyż 59-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a w samochodzie przewoził dziecko!

We wtorek, po godzinie 21:00, pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który był świadkiem bardzo niebezpiecznej jazdy kierującego citroenem. Zgłaszający jechał za pojazdem, który nie trzymał prostego toru jazdy, przemieszczając się zygzakiem – od krawężnika do krawężnika. Kiedy samochód się zatrzymał, świadek nie tylko nie odjechał, ale podszedł do citroena i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając tym samym kierowcy dalszą jazdę.

Zdecydowana postawa mężczyzny najprawdopodobniej pozwoliła zapobiec tragedii na drodze, gdyż po badaniu stanu trzeźwości przeprowadzonym przez przybyłych na miejsce policjantów okazało się, że 59-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i jak wynika z relacji świadka jako pasażera przewoził dziecko.

Nietrzeźwy mieszkaniec powiatu ząbkowickiego odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone nie tylko karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną, ale również zakazem prowadzenia podjazdów nawet do 15 lat oraz wysokim świadczeniem pieniężnym.

źródło: materiały prasowe/Dolnośląska Policja

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024