Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Centrum Historii Zajezdnia oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z Mariuszem Mikołajkiem

Facebook

Dziś, 16 listopada o godzinie 18:00 Centrum Historii Zajezdnia oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu organizują spotkanie z Mariuszem Mikołajkiem, wrocławskim artystą malarzem i animatorem wydarzeń kulturalnych. Główną atrakcją tego wydarzenia będzie wydany w 2021 roku album „Malarstwo jako źródło”.

Kim jest Mariusz Mikołajek?

Mariusz Mikołajek w 1984 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach osiemdziesiątych brał udział w niezależnym obiegu sztuki. Do oficjalnej działalności wrócił w 1991 kiedy wraz z Christosem Mandziosem, Czesławem Chwiszczukiem i Zbigniewem Milem oraz przy współpracy z PKP zaprezentował wystawę pt. „Popatrz kiedy przechodzisz… popatrz każdy przechodzi… ” w hali Dworca Głównego we Wrocławiu.

Od kilkunastu lat współpracuje z Witoldem Liszkowskim w projekcie „Budujemy miasto sztuki”. Najbardziej znane realizacje z tego cyklu to dwutygodniowy happening na rynku wrocławskim z 2011 roku, Kid's Guernika – olbrzymi obraz namalowany przez wrocławskie dzieci pod artystyczną opieką obu twórców, czy akcja plastyczna związana z Euro 2012 na dziedzińcu Muzeum Współczesnego we Wrocławiu zatytułowana „Pokoje sztuki kibica”.

Wraz z Witoldem Liszkowskim i Janem Mikołajkiem stworzył Fundację OK. Art. Wynikiem tej działalności są m.in. dwa nadodrzańskie murale „Podwórko odkrywanie sztuki” i „Podwórko nasze atelier”.

Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą, brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Prace jego zostały zakupione do wielu kolekcji prywatnych i instytucjonalnych w kraju i za granicą. Jego malarstwo sytuuje się między sztuką przedstawieniową, a abstrakcją. Głównym motywem jest człowiek i jego emocje i relacje.

/biurozajezdnia

Oprócz tego w spotkaniu weźmie udział wiele ciekawych osób związanych z wrocławską kulturą, między innymi Anna Niemczycka-Gottfried – promotorka sztuki i artystów związana z portalem „Rynek i Sztuka” czy Mirosław Jasiński – scenarzysta, reżyser, dyplomata, urzędnik i dyrektor Galeria Miejskiej we Wrocławiu.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023