Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czy można uciec od horroru handlu ludźmi? Nietypowy escape room pojawił się przy Centrum Historii Zajezdnia

Facebook

27 października o godz. 10:00 na terenie Ośrodka "Pamięć i Przyszłość" (Centrum Historii Zajezdnia) przy ul. Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu wystartuje edukacyjny projekt Escapetruck, który po raz pierwszy odwiedza Polskę. Projekt w innowacyjny sposób zwraca uwagę na kwestię handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego.

Escapetruck jest inicjatywą holenderskiej Fundacji Reshape i powstał przy wsparciu finansowym holenderskiej Policji oraz Ambasady Królestwa Niderlandów. Projekt został zainicjowany w Polsce w ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz polską Policją i Strażą Graniczną.

Zagadnienie handlu ludźmi zostanie przedstawione odwiedzającym w formie escape roomu. Mimo że jest to gra, odwiedzających czeka szokujące i skłaniające do refleksji doświadczenie.

Uczestnicy gry poznają prawdziwe historie kobiet i mężczyzn, którzy padli ofiarą handlu ludźmi w Polsce, a którym udało się uciec dzięki pomocy władz. Podczas gry uczestnicy – w grupach do 6 osób – będą musieli wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i łamiąc kody. Kluczowym zadaniem graczy będzie pomoc wirtualnej ofierze w wydostaniu się z beznadziejnej sytuacji bycia wykorzystywaną. Pomieszczenia w escape roomie zostały przygotowane tak, aby odzwierciedlały warunki życia ofiar handlu ludźmi. Można spodziewać się nieprzyjemnych dźwięków i zapachów oraz poczuć atmosferę zamknięcia.

Celem organizatorów wydarzenia jest podniesienie świadomości społecznej oraz uwidocznienie ofiar i ich traum.

Udział w grze jest bezpłatny i otwarty dla osób powyżej 16. roku życia. Escapetruck będzie dostępny dla odwiedzających w  sobotę od 10.00 do 18.00 a w niedziele do 14.00.do godzin popołudniowych.

źródło: materiały prasowe

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023