Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czy umiemy zarządzać pieniędzmi? Przeprowadzono szczegółowe badanie. Jakie są jego wyniki?

Facebook

Jacy są Polscy dłużnicy, jak wypadamy na tle Europy jeżeli chodzi o finanse i jaki jest dłużnik z Dolnego Śląska? To wszystko sprawdził sondaż, który na zlecenie firmy windykacyjnej Kruk przeprowadziła firma Millward Brown.

Okazało się, że przede wszystkim mało wiemy o tym, jak zarządzać swoimi finansami. Nasi rodzice nas tego nie uczą:

– mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. My – z reguły uczymy się na własnych błędach, ale zdecydowanie zbyt późno, bo już w dorosłym życiu. Co to znaczy „przekazywać dzieciom wiedzę o finansach”?

Pomóc zmienić taki stan rzeczy ma akcja „Żyj Finansowo” prowadzona w szkołach – także we Wrocławiu – przez gdyńskim Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej:

– to już jej dziewiąta edycja, dodaje Agnieszka Salach. Będą kolejne, do której mogą zgłosić się następne szkoły. Jak – według samych mieszańców Dolnego Śląska – wygląda oszczędzanie pieniędzy w naszym regionie?

– mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. Niestety, za naszą zachodnią granicą oszczędza się więcej. I chyba nikogo nie zdziwi powód:

Zaskakujące jest za to, że Polacy mają… dużo mniej długów niż choćby zachodni sąsiedzi. Albo mniej chętnie do tego przyznają się nawet w anonimowych badaniach:

Są rzeczy, które – jeżeli chodzi o finanse – są charakterystyczne wyłącznie dla naszej nacji:

– komentuje Agnieszka Salach. Za to my, Dolnoślązacy, jesteśmy wyjątkowi, jeżeli chodzi o korzystanie z bankowości elektronicznej – w skali całej Europy!

Tematem zainteresował się Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj