StartWiadomości Wiadomości dnia

Czy umiemy zarządzać pieniędzmi? Przeprowadzono szczegółowe badanie. Jakie są jego wyniki?

Okazało się, że przede wszystkim mało wiemy o tym, jak zarządzać swoimi finansami. Nasi rodzice nas tego nie uczą:

– mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. My – z reguły uczymy się na własnych błędach, ale zdecydowanie zbyt późno, bo już w dorosłym życiu. Co to znaczy „przekazywać dzieciom wiedzę o finansach”?

Pomóc zmienić taki stan rzeczy ma akcja „Żyj Finansowo” prowadzona w szkołach – także we Wrocławiu – przez gdyńskim Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej:

– to już jej dziewiąta edycja, dodaje Agnieszka Salach. Będą kolejne, do której mogą zgłosić się następne szkoły. Jak – według samych mieszańców Dolnego Śląska – wygląda oszczędzanie pieniędzy w naszym regionie?

– mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. Niestety, za naszą zachodnią granicą oszczędza się więcej. I chyba nikogo nie zdziwi powód:

Zaskakujące jest za to, że Polacy mają… dużo mniej długów niż choćby zachodni sąsiedzi. Albo mniej chętnie do tego przyznają się nawet w anonimowych badaniach:

Są rzeczy, które – jeżeli chodzi o finanse – są charakterystyczne wyłącznie dla naszej nacji:

– komentuje Agnieszka Salach. Za to my, Dolnoślązacy, jesteśmy wyjątkowi, jeżeli chodzi o korzystanie z bankowości elektronicznej – w skali całej Europy!

Tematem zainteresował się Damian Zdancewicz.

Zostaw komentarz