Radio Gra Wrocław

Dołącz do Panthers Juniors i rozpocznij swoją przygodę z futbolem amerykańskim!

Wrocławska drużyna futbolu amerykańskiego – Panthers Wrocław – powiększa grono swoich juniorskich zawodników! Już w najbliższy poniedziałek (9 sierpnia) o godz. 18:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się rekrutacja do młodzieńczego zespołu Panthers Juniors, w której mogą wziąć udział chłopcy w wieku od 13 do 19 roku życia. To szansa dla mieszkańców Wrocławia i jego okolic, by rozpocząć sportową karierę u boku wykwalifikowanego sztabu instruktorskiego z Jakubem Samelem na czele – utytułowanym trenerem Kadry Polski.

Dyscyplina sportowa, jaką jest futbol amerykański, z dnia na dzień zdobywa coraz większą popularność. Za sprawą drużyny Panthers Wrocław, ten wyjątkowy sport zagościł w sercach Wrocławian, którzy co jakiś czas mają okazję oglądania na żywo widowiskowych rozgrywek na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Teraz przyszła kolej na młode pokolenie, które już od września będzie miało okazję do mierzenia się z najlepszymi w ramach Polskiej Futbol Ligi – Junior.

– Poszukujemy chłopców chcących sprawdzić swoje umiejętności w futbolu amerykańskim, w którym liczy się przede wszystkim zamiłowanie do aktywności fizycznej. Nie stawiamy wymagań i warunków dla rekrutujących się osób – nieważne czy zawodnik, jest mały czy duży, czy zna zasady tego sportu, czy nie. Wszystkiego uczymy od podstaw. Zależy nam, by członkostwo w Panthers Juniors sprawiało ogromną radość i dawało satysfakcję, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby każdy poczuł się tutaj częścią kociej rodziny i mógł budować swoją sportową karierę – mówi Jakub Samel, główny trener Panthers Juniors.

Wykwalifikowana kadra trenerska

W składzie trenerskim młodych zawodników znajdują się wykwalifikowani szkoleniowcy, którzy mają odpowiednie doświadczenie, albo są aktywnymi zawodnikami pierwszej drużyny. Zespół młodych adeptów prowadzony będzie pod czujnym okiem głównego trenera – Jakuba Samela, który swoje doświadczenie zdobywał m.in. w sztabie Kadry Polski, na uniwersytecie Troy oraz West Virginia w USA, a także jako trener główny zawodników występujących w ramach europejskiej ligi futbolu amerykańskiego – European League of Football.

Zasady rekrutacji

Wszystkim zainteresowanym dołączeniem do drużyny Panthers Juniors, organizatorzy zapewniają wyposażenie w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do gry, czyli kask oraz ochraniacz na ramiona. Na poniedziałkowy trening należy zabrać ze sobą tylko strój sportowy, wodę do picia oraz obuwie – wskazane są korki, ale nie są one konieczne. Przed przystąpieniem do rekrutacji należy wypełnić ankietę dostępną pod linkiem: http://bityl.pl/WSpx3. Miejsce spotkań to Stadion Olimpijski we Wrocławiu.