Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolnośląski Budżet Obywatelski! Macie pomysł?

Facebook

Przed nami V edycja dolnośląskiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Podobnie jak w ubiegłym roku w tegorocznej edycji realizowane będą projekty z siedmiu obszarów tematycznych: sportowe, turystyczne, kulturalne, wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz seniorów oraz rozwój rzemiosła.

Tłumaczy Cezary Przybylski – marszałek województwa

Marszałek zapowiada, że w miarę możliwości budżetu – kwota przeznaczona na ten cel będzie wzrastać…

Jak co roku Dolnoślązacy będą mogli współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji o finansowaniu wybranych projektów. Po raz piąty już będziemy mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu. Teraz na zgłoszenie projektów mamy aż miesiąc…

Mówi Marcin Krzyżanowski – wicemarszałek województwa

Dolny Śląsk został podzielony na 5 subregionów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski oraz miasto Wrocław, a każdy z nich będzie dysponować identyczną pulą 270 tysięcy złotych. Wnioski będzie można składać od połowy lutego do połowy marca.

Zeszłoroczna edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Projektów, na które można było oddać swoje głosy było 162, a w samym głosowaniu oddano prawie 45 tysięcy głosów. W efekcie dofinansowano 74 zadania na łączną kwotę 1,33 mln złotych.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj