Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jacek Magiera trenerem miesiąca w Ekstraklasie

Facebook

Wrzesień bez wątpienia był miesiącem Śląska Wrocław w rozgrywkach ligowych. WKS zdobył w nim komplet punktów i umacniał się w czubie tabeli. Nic więc dziwnego, że nagrodą dla trenera miesiąca został doceniony Jacek Magiera.

Jacek Magiera
/fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Świetną passę zwycięstw Wojskowi rozpoczęli już w sierpniu, od spotkania z Lechem Poznań. Potem przyszły jeszcze bardzo udane mecze z Widzewem Łódź oraz Pogonią Szczecin. We wrześniu wrocławianie kontynuowali bardzo skuteczną grę i stawiali kolejne kroki na drodze do rekordu wygranych pojedynków z rzędu w jednym sezonie.

Znakomity wrzesień Śląsk otworzył starciem z Jagiellonią Białystok. Wtedy jeden z wielu popisów w tym sezonie dał Erik Exposito. Hiszpan strzelił dwie bramki, a zespół pokonał Jagiellonię Białystok. WKS pierwszy raz w tym sezonie wyszedł na pozycję lidera rozgrywek.

Z raji przerwy na mecze reprezentacyjne, na kolejny mecz i triumf drużyny trzeba było poczekać do 15 września. Śląsk udał się wówczas do Krakowa na pojedynek z Puszczą Niepołomice. Po ciężkim meczu, odrobieniu strat, kolejnych dwóch golach Exposito i kapitalnej końcówce, Wojskowi triumfowali 3:1.

Ekipy Jacka Magiery nie zatrzymał też Piast Gliwice. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund, a Wojskowi bombardowali bramkę rywali. Ostatecznie mecz zakończył się niskim, ale jakże cennym, kolejnym zwycięstwem 1:0 po golu Nahuela.

Na zakończenie dziewiątego miesiąca tego roku Śląsk pojechał na następny wymagający wyjazd. W Grodzisku wrocławianie wykorzystali swój dobry moment i strzelili decydującego gola z Wartą Poznań. Tym razem wyczekiwane trafienie dał Burak Ince.

Co najważniejsze, w październiku gra Śląska dalej może się podobać, a zespół przerwę na kadrę spędza na pozycji lidera tabeli.

Kontynuujemy naszą pracę i z podniesionymi głowami będziemy się przygotowywać do starcia z Legią Warszawa. Dobry czas za nami, teraz trochę odpoczynku i oby dobry czas był też przed nami

– mówił szkoleniowiec po rywalizacji z Górnikiem Zabrze.

Jacek Magiera

/fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Wyboru „Trenera Miesiąca” dokonują szkoleniowcy wszystkich 18 drużyn w PKO BP Ekstraklasie. Szkoleniowiec WKS-u otrzymał 14 głosów. Trenerze, gratulujemy i życzymy kolejnych nagród!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023