Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już 29 stycznia XI Koncert Charytatywny Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Facebook

Kabaret Neo-Nówka, Smolik i Kev Fox, Grupa MoCarta, a także Mateusz Krzykała - to oni zagrają już 29 stycznia w Hali Stulecia. To już jedenasty koncert charytatywny Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

/materiały prasowe

O licytacji i występach artystów z Jacem Bieleckim i Beatą Hernik-Janiszewską rozmawiał Kamil Kuchta.

Po dwuletniej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną na świecie, wrocławskie hospicjum przy współudziale Kaberetu Neo-Nówka, organizuje jedenasty już koncert charytatywny.

Tradycja tego niezwykłego wydarzenia sięga 2010 roku. Kiedy to Radek Bielecki odwiedzając siedzibę fundacji, razem z Michałem Gawlińskim i Romanem Żurkiem poddali pomysł zorganizowania i poprowadzenia koncertu. Jego celem byłoby wsparcie terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci z wrocławskiego hospicjum.

Od pierwszej edycji wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Gwarantem sukcesu w postaci wypełnionej sali, od zawsze są nazwiska biorących udział w koncercie artystów. W ubiegłych latach, na zaproszenie wrocławskiego hospicjum dla dzieci odpowiedzieli między innymi: Ewa Bem, Mela Koteluk, Elektryczne Gitary czy Robert Janowski.

W tym roku, podobnie jak podczas ubiegłej edycji, cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę Domu Opieki Wyręczającej „KOKOSZKA”. Cel to wyjątkowy. Fundacja dostrzegając ogromną potrzebę wsparcia rodzin w trudzie całodobowej opieki nad ich przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi, podjęła się trudu stworzenia miejsca, w którym rodziny bez obaw powierzą opiece dziecko „łapiąc” tym samym chwilę tak cennego dla nich wytchnienia.

Warto dodać, że budowany przez fundację ośrodek, będzie jedynym tego typu miejscem w całej zachodniej części naszego kraju.

Gdzie:

  • Sala Audytoryjna WCK Kompleks Hali Stulecia

Kiedy:

  • 29.01.2023, godz.18:00 Bilety: w sprzedaży on-line BILETY24.PL

Wystąpią:

  • KABARET NEO-NÓWKA SMOLIK / KEV FOX GRUPA MOCARTA RADOSŁAW JAN BIELECKI
  • MATEUSZ KRZYKAŁA – zwycięzca V edycji The Voice Kids z MACIEJEM ŚWIĘTYM

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024