StartWiadomości Wiadomości dnia

Już dziś pracownicy sądów wyjdą na ulice!

Zgromadzenie rozpocznie się o 15:40 na placu Wolności, od strony Parku miejskiego, przy wejściu na Most Sądowy. Przemarsz przejdzie Mostem Sądowym do ulicy Podwale, następnie w prawo ulicą Podwale do ulicy Krupniczej. Na skrzyżowaniu w prawo, w ulicę Krupniczą, którą manifestacja dojdzie do ulicy Kazimierza Wielkiego. Następnie skręci w prawo, w ulicę Kazimierza Wielkiego, którą dojdzie do ulicy Świdnickiej. Tam skręci w lewo, w stronę Rynku. Ulicą Świdnicką przemarsz dojdzie do Rynku, gdzie zakończy się pod Pręgierzem, gdzie przygotowane zostaną przemówienia uczestników akcji.

Na mocy grudniowego porozumienia związków zawodowych reprezentujących pracowników sądów powszechnych z Ministerstwem Sprawiedliwości zostały ustalone kwoty i zasady podziału nagród za 2018 rok oraz zasady podziału podwyżki w kwocie 200 zł brutto. Zdaniem pracowników sądów to za mało. Ich postulaty to podwyższenie płac o 1000 zł i zatrzymanie odpływu doświadczonej kadry urzędniczej, która może skutkować paraliżem Wymiaru Sprawiedliwości.

Mówi, Justyna Przybylska – Przewodnicząca Prezydium Krajowego Zarządu KNSZZ „Ad Rem”

Niskie płace skutkują odchodzeniem pracowników, ale i brakiem chętnych.

Czego chcą pracownicy sądów?

Już dziś pracownicy sądów przejdą ulicami Wrocławia. Przemarsz zakończy się pod pręgieżem, gdzie zaplanowano przemówienia.

W latach 2014-2016 odeszło z samych sądów około 17 000 pracowników, przy czym grupa zawodowa liczy ok 36 000 osób.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Zostaw komentarz