Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już dziś pracownicy sądów wyjdą na ulice!

Facebook

Ciąg dalszy akcji protestacyjnej pracowników sądów. Już dziś wyjdą na ulice Wrocławia. Jak mówią, mają dość niskich płac, ale i koszmarnych warunków pracy spowodowanych brakami kadrowymi, co prowadzi do spadku szybkości postępowań. Spadek szybkości postępowań dotyczy każdego obywatela w tym kraju, bo każdy z nas miał, ma lub będzie miał jakieś sprawy w sądzie, chociażby będzie zainteresowany dokonaniem wpisu w księgach wieczystych.

fot. pexels.com
fot. pexels.com

Zgromadzenie rozpocznie się o 15:40 na placu Wolności, od strony Parku miejskiego, przy wejściu na Most Sądowy. Przemarsz przejdzie Mostem Sądowym do ulicy Podwale, następnie w prawo ulicą Podwale do ulicy Krupniczej. Na skrzyżowaniu w prawo, w ulicę Krupniczą, którą manifestacja dojdzie do ulicy Kazimierza Wielkiego. Następnie skręci w prawo, w ulicę Kazimierza Wielkiego, którą dojdzie do ulicy Świdnickiej. Tam skręci w lewo, w stronę Rynku. Ulicą Świdnicką przemarsz dojdzie do Rynku, gdzie zakończy się pod Pręgierzem, gdzie przygotowane zostaną przemówienia uczestników akcji.

Na mocy grudniowego porozumienia związków zawodowych reprezentujących pracowników sądów powszechnych z Ministerstwem Sprawiedliwości zostały ustalone kwoty i zasady podziału nagród za 2018 rok oraz zasady podziału podwyżki w kwocie 200 zł brutto. Zdaniem pracowników sądów to za mało. Ich postulaty to podwyższenie płac o 1000 zł i zatrzymanie odpływu doświadczonej kadry urzędniczej, która może skutkować paraliżem Wymiaru Sprawiedliwości.

Mówi, Justyna Przybylska – Przewodnicząca Prezydium Krajowego Zarządu KNSZZ „Ad Rem”

Niskie płace skutkują odchodzeniem pracowników, ale i brakiem chętnych.

Czego chcą pracownicy sądów?

Już dziś pracownicy sądów przejdą ulicami Wrocławia. Przemarsz zakończy się pod pręgieżem, gdzie zaplanowano przemówienia.

W latach 2014-2016 odeszło z samych sądów około 17 000 pracowników, przy czym grupa zawodowa liczy ok 36 000 osób.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj