Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali 6 miejsc na Dolnym Śląsku, w których prowadzono nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono 27 nielegalnych automatów oraz ponad 326 tysięcy złotych. Podczas akcji zatrzymano 9 osób.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu i KPP w Bolesławcu, przeszukali miejsca w Milikowie, Wykrotach, Bolesławcu, Gromadce i Nowogrodźcu.
Zatrzymali 9 osób podejrzanych o udział w grupie organizującej nielegalne gry hazardowe. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

9 podejrzanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się organizacją nielegalnych gier hazardowych. 2 osobom postawiono zarzut kierowania grupą przestępczą. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

2 podejrzanym zarzucono czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5, za udział w grupie przestępczej. Pozostałym podejrzanym zarzucono czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, za prowadzenie nielegalnych gier hazardowych.
Na wniosek Prokuratora Okręgowego, Sąd Rejonowy w Bolesławcu wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu 4 podejrzanych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Policji przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych. Zabezpieczyli majątek podejrzanych, w tym gotówkę, pojazdy oraz nieruchomości o wartości blisko 4,5 mln zł, głównie pochodzące lub nabyte za środki z popełnionych przestępstw.