Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sfałszował prawo jazdy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Facebook

39-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo braku uprawnień oraz za posługiwanie się podrobionym dokumentem. W takim przypadku grozić mu może kara pozbawiania wolności nawet do 5 lat.

/fot. dolnośląska policja/

Sfałszował prawo jazdy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Podczas kontroli w powiecie kłodzkim, policjanci zatrzymali mężczyznę, który wylegitymował się dokumentem prawa jazdy, który wzbudził podejrzenie wśród funkcjonariuszy.

Mundurowi zwrócili uwagę na brak widocznych zabezpieczeń holograficznych, które powinny znajdować się na tym dokumencie. Ponadto stwierdzili niezgodność w zakresie wielkości zdjęcia i nieczytelnego druku.

/fot. dolnośląska policja

Policjanci dokonali sprawdzenia w bazie danych i okazało się, że 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ nigdy ich nie uzyskał. Przyznał się mundurowym, że prawo jazdy kupił na terenie Wielkiej Brytanii. Teraz mężczyzna odpowie za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem oraz za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień.

Zgodnie z aktualnymi przepisami fałszowanie dokumentu i używanie go jako autentyczny zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj