Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kojekowo stworzyło wystawę na której pada deszcz

Facebook

Wystawę rozświetlają błyskawice i grzmoty idące echem. A na miniaturowych mieszkańców spada ulewa. To jedyna taka na świecie makieta z deszczem. Powstała we wrocławskim Kolejkowie.

/materiały prasowe/Kolejkowo

Modelarze od roku pracowali nad stworzeniem makiety na której będzie padał deszcz. Wymagało to zabezpieczenia wystawy przed wpływem wilgoci i opracowania systemu odpływu wody. Na makiecie znajduje się prawdziwy system kanalizacji, który odprowadza wodę rurami, za pomocą kratek ściekowych zainstalowanych w chodnikach i ulicach tego miniaturowego miasta do odpływu. Kolejkowo wprowadziło tu ekologiczne rozwiązanie, jakim jest zamknięty obieg wody.

Nie ma deszczu bez chmury. Oglądający są raczeni również odgłosami grzmotów i rozjaśniającymi noc błyskawicami. Same chmury zawisły nad Biblioteką Uniwersytecką kilka miesięcy przed uruchomieniem deszczu. Już wtedy obserwowaliśmy tłumy gromadzące się przed wystawą, gdy zaczynała się burza, wtedy jeszcze sucha

– powiedział pomysłodawca Kolejkowa, Jakub Paczyński.

/materiały prasowe/Kolejkowo

Wystawę z deszczem uświetnia idealnie odwzorowany budynek Biblioteki Uniwersyteckiej. A także budynki mieszkalne, samochody i Kolejkowiczanie, których ulewa złapała w trakcie codziennych czynności. Chronią się pod parasolami, bawią w kałużach i szukają swoich przeciwdeszczowych płaszczy.

Deszcz postanowiliśmy umieścić nad Biblioteką Uniwersytecką. Połączenie deszczowej pogody i klasycznej architektury budynku nadaje wystawie tajemniczości i filmowego klimatu. Mieszkańcy Kolejkowa wiodą swoje zwykłe, wrocławskie życie, spotykają się ze znajomymi, randkują, robią zakupy. Warto przyglądać się uważnie

– mówi modelarz Kolejkowa, Maciej Jabłoński.

/materiały prasowe/Kolejkowo

Kolejkowo jako pierwsze na świecie stworzyło makietę z prawdziwym deszczem. Wystawa znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynna jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 36 zł – normalny i 29 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają wystawę bezpłatnie.

/materiały prasowe/Kolejkowo

Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25 -krotnym pomniejszeniu. W Kolejkowie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw. A także weźmiemy udział w akcji ratunkowej, zobaczymy jeżdżące po torach pociągi, pływający statek i autentyczne, historyczne budowle Dolnego Śląska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj