Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejny akt oskarżenia ws. oszustw podatkowych. Wyłudzono blisko 110 milionów złotych

Facebook

Wrocławska prokuratura oskarżyła Judytę M. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi. W wyniku przestępczego procederu zagarnięto ponad 110 mln zł, które miałby być przeznaczone na składki ZUS oraz zaliczki podatku PIT.

Judyta M. to kolejna osoba, która odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w latach 2010-2013 między innymi we Wrocławiu. Wcześniej aktami oskarżenia objęto kierownictwo i członków tej grupy. M. ukrywała się za granicą. W lipcu 2022 r. została zatrzymana na podstawie europejskiej nakazu aresztowania w Irlandii.

Grupa, której członkiem miała być Judyta M., zajmowała się oszustwami, poszkodowani to pracownicy, firmy oraz ZUS. Według ustaleń prokuratur, członkowie grupy doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób i firm poprzez wprowadzenie ich w błąd.

Oszustwo polegało na opłaceniu obowiązkowych należności wynikających z zatrudniania pracowników w postaci składek na ubezpieczenie społeczne na rachunek ZUS, zaliczek od dochodów osób fizycznych na rachunki właściwych urzędów skarbowych oraz wielu należności publiczno-prawnych. Grupa miała odprowadzać należności podatkowe za pracowników, którzy mieli pracować w poszkodowanych firmach.

Uzyskane w wyniku powyższych działań środki pieniężne w łącznej kwocie prawie 110 mln zł, przekazane grupie przestępczej przez kontrahentów celem opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne i zaliczek z tytułu PIT osób wykonujących prace, przeznaczane były na cele własne członków grupy

– podała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024