Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejny akt oskarżenia ws. oszustw podatkowych. Wyłudzono blisko 110 milionów złotych

Facebook

Wrocławska prokuratura oskarżyła Judytę M. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi. W wyniku przestępczego procederu zagarnięto ponad 110 mln zł, które miałby być przeznaczone na składki ZUS oraz zaliczki podatku PIT.

fot. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu

Judyta M. to kolejna osoba, która odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w latach 2010-2013 między innymi we Wrocławiu. Wcześniej aktami oskarżenia objęto kierownictwo i członków tej grupy. M. ukrywała się za granicą. W lipcu 2022 r. została zatrzymana na podstawie europejskiej nakazu aresztowania w Irlandii.

Grupa, której członkiem miała być Judyta M., zajmowała się oszustwami, poszkodowani to pracownicy, firmy oraz ZUS. Według ustaleń prokuratur, członkowie grupy doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób i firm poprzez wprowadzenie ich w błąd.

Oszustwo polegało na opłaceniu obowiązkowych należności wynikających z zatrudniania pracowników w postaci składek na ubezpieczenie społeczne na rachunek ZUS, zaliczek od dochodów osób fizycznych na rachunki właściwych urzędów skarbowych oraz wielu należności publiczno-prawnych. Grupa miała odprowadzać należności podatkowe za pracowników, którzy mieli pracować w poszkodowanych firmach.

Uzyskane w wyniku powyższych działań środki pieniężne w łącznej kwocie prawie 110 mln zł, przekazane grupie przestępczej przez kontrahentów celem opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne i zaliczek z tytułu PIT osób wykonujących prace, przeznaczane były na cele własne członków grupy

– podała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj