Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Komplet na Śląsk? Ambitny cel wrocławskiego klubu

Facebook

Śląsk Wrocław do najbliższego meczu z Legią Warszawa przystąpi w roli lidera Ekstraklasy. Przed szlagierowym meczem wrocławski klub postawił sobie ambitne zadanie – zapełnić stadion. Tyle osób na meczu Śląska nie było już od dawna.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Komplet na Śląsk? Ambitny cel wrocławskiego klubu

Po 11. kolejkach sezonu 2023/24 Śląsk, dość niespodziewanie, zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli. Nie zwiastowały tego słabe wyniki na starcie rozgrywek – jeden punkt w trzech meczach – ale od czwartej kolejki wrocławianie idą jak burza. WKS zaliczył historyczną, najdłuższą w ekstraklasowych dziejach klubu, serię siedmiu kolejnych zwycięstw i wspiął się na sam szczyt tabeli. W ostatniej serii gier Śląsk zremisował z Górnikiem Zabrze, tracąc zwycięstwo w ostatniej akcji meczu.

Ta sytuacja z ostatniej minuty nie ma prawa wpłynąć na naszą pewność siebie i postawę zespołu. Rozmawialiśmy po meczu w szatni. Kontynuujemy naszą pracę i z podniesionymi głowami będziemy się przygotowywać do starcia z Legią Warszawa. Dobry czas za nami, teraz trochę odpoczynku i oby dobry czas był też przed nami

– mówił Jacek Magiera, trener Śląska.

Dobre wyniki oraz otwarcie na kibiców owocuje wysoką frekwencją na meczach. W żadnym spotkaniu nie spadła ona poniżej 17 tysięcy kibiców, a średnio na spotkania Śląska przychodzi aż 18 985 osób. To trzeci najwyższy wynik w PKO Ekstraklasie. Oprócz tego klub w ostatnim czasie organizuje dużo atrakcji wokół samego spotkania.

21 października w meczu na szczycie zmierzą się, niepokonany od ośmiu spotkań WKS oraz wicemistrz Polski z Warszawy podrażniony porażką z Rakowem. Mecz Śląsk vs. Legia zapowiada się nie tylko jako hit kolejki, ale i jedno z najważniejszych spotkań rundy jesiennej w PKO Ekstraklasie.

W związku z tym klub wraz z kibicami podjął wielkie wyzwanie: komplet na Śląsk! Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort kibiców, ze względu na konieczność przygotowania sektorów buforowych oraz wyłączenia ze sprzedaży miejsc z ograniczoną widocznością, „komplet” w przypadku meczu z Legią, to około 38 tysięcy miejsc. Tyle osób na meczu Śląska nie było od lat.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

We Wrocławiu pojawiły się już plakaty zapraszające na mecz. A ze specjalnej przedsprzedaży przez 24 godziny skorzystało ponad 4. tysiące kibiców.

Mecz Śląsk vs. Legia odbędzie się w sobotę, 21 października, o godz. 17:30 na Tarczyński Arena Wrocław. Bilety dostępne on-line na stronie bilety.slaskwroclaw.pl oraz w punktach stacjonarnych, których listę można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej klubu.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj