Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kto zostanie jednym z „Ośmiu wspaniałych”? Ruszył konkurs dla wolontariuszy

Facebook

Ruszyła rekrutacja zgłoszeń do wrocławskiej edycji 29 Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy aktywnie działają jako wolontariusze. Tegorocznej edycji Konkursu przyświeca hasło „Wolontariat ma MOC”.

/materiały prasowe, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Co daje wolontariat?

Wolontariat w szkole daje możliwość, by każda osoba, niezależnie od umiejętności, pochodzenia, ocen czy popularności w szkole, może znaleźć swoje miejsce, wnieść swój wkład w życie społeczne, rozwijać się i wspierać w rozwoju innych. Konkurs jest okazją, żeby zauważyć i docenić aktywność młodych ludzi, którzy angażują się w różne inicjatywy społeczne, działają na rzecz swojego środowiska szkolnego i lokalnego. Może się on również stać inspiracją działań dla całej społeczności uczniowskiej, a nawet wrocławskiej.

Do kogo jest skierowany?

Przed nami wrocławski etap 29. edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Do udziału w konkursie zaproszeni są młodzi wolontariusze działający w szkolnych grupach wolontariatu lub zaangażowani w wolontariat w ramach świetlic środowiskowych, Młodzieżowych Domów Kultury, organizacji pozarządowych czy innych podmiotów.

Zgłoszenia do konkursu

Uczestników konkursu można zgłaszać zarówno w kategorii indywidualnej, jak i grupowej. Każda z tych kategorii posiada rozróżnienie ze względu na wiek uczestnika. Formularz zgłoszeniowy i niezbędne załączniki wypełnia nauczyciel lub opiekun.

Komplet dokumentów konkursowych należy dostarczyć w terminie do 10 lutego 2023 roku:

  • w formie elektronicznej na adres: centrum@wolontariat.wroclaw.pl w tytule wiadomości „Konkurs Ośmiu Wspaniałych 2023 – zgłoszenie”,
  • w formie wydrukowanej na adres: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,
  1. Dominikański 6, 50-159 Wrocław, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Ośmiu Wspaniałych 2023 – zgłoszenie”,
  • osobiście pod ww. adres (wrzutnia na budynku, przy drzwiach wejściowych, wejście od ul. Janickiego, od strony budowy, w godz. 8:00-16:00).

Regulamin konkursu wraz załącznikami dostępny jest na stronie TUTAJ

Szczegółowych informacji o konkursie udziela zespół wolontariatu Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego pod numerem telefonu:

  • (71) 77 24 991.

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023