Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ma nie być kolejek po paszport. Wydadzą na to 10 mln złotych

Facebook

Zero kolejek po paszport. Taki ambitny cel stawia sobie wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Urząd Wojewódzki ma być przebudowy tak, żeby pojawiły się w nim aż 22 nowe stanowiska do obsługi interesantów. To część inwestycji, która pochłonie w sumie blisko 10 mln złotych.

Gdzie pomieszczą się nowe okienka?

– przyznaje Hreniak. Duża część nowych stanowisk – aż 12 – przeznaczona będzie dla cudzoziemców. 6 – do obsługi wniosków paszportowych. Pozostałe będą pełnić rolę informacji. Otwarte pozostanie 13 działających dziś stanowisk.

Prócz tego w urzędzie pojawią się nowe informatyczne narzędzia ułatwiające umawianie się z urzędnikami i załatwianie różnych spraw, w tym na przykład tzw. „wrzutomat” – urządzenie do składania dokumentów:

Dzięki temu koleje ma nie być – przekonuje Hreniak. Na te wszystkie udogodnienia – nowe okienka, nowy portal, automaty kolejkowe i dokumenty – interesanci DUW muszą jednak poczekać jeszcze 1,5 roku. Póki co – mogą trenować cierpliwość w kolejkach… Ile w nich dziś trzeba stać?

Wojewoda usprawiedliwia się jednak: liczba chętnych na pracę w Polsce wzrosła tak lawinowo, że kolejki musiały urosnąć.

Z 10 mln złotych, które trzeba będzie wydać na zmiany w urzędzie, 6,5 mln pochodzi spoza budżetu DUW – to m.in. pieniądze unijne i państwowa dotacja. W tej kwocie mieści się także utworzenie kilku nowych stanowisk w delegaturze urzędu w Legnicy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024