Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miasto pomaga najemcom komunalnym wymienić piec

Facebook

Blisko 200 przeszkolonych pracowników Centrum Obsługi Mieszkańców i Biura Obsługi Klienta pomoże mieszkańcom Wrocławia w procedurze wymiany pieca na ekologiczne ogrzewanie.

źródło: materiały prasowe

 

Tłumaczy Andrzej Mergielewski, kierownik BOK nr 10. Więcej informacji uzyskamy udając się np. do Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Namysłowskiej 8.

Wiele osób nie jest świadomych na jaką pomoc mogą liczyć dlatego właśnie Pracownicy Centrum Obsługi Mieszkańca i Biura Obsługi Klienta pracują też w terenie, pukając do drzwi mieszkańców i zachęcając najemców lokali komunalnych do sięgnięcia po środki z programu KAWKA Plus i Termo KAWKA…

Informuje Katarzyna Kondrat, pracownik COM. Asystenci oprócz wizyt w domach, od początku roku odebrali ponad 3,5 tysiąca telefonów, a w samym lipcu blisko 800. Doradcy energetyczni każdego dnia są do dyspozycji mieszkańców pod numerem telefonu 71 799 67 99.

źródło: materiały prasowe

W programie KAWKA Plus na wymianę pieca mieszkańcy mogą otrzymać 15.000 zł i dodatkowe 5000 zł z programu Termo KAWKA na wymianę drewnianych okien. Miasto oferuje także dopłaty do rachunków za ogrzewanie – nawet do 4000 zł, przekazywanych bezpośrednio na konto firmy dostarczającej ciepło, zwolnienia przez 2 lata z czynszu dla najemców lokali komunalnych, a następnie 50% ulgę w opłatach czynszowych przez kolejne 3 lata.

 

Tłumaczy Rafał Guzowski, Pełnomocnik Prezydenta ds. Wymiany Źródeł Ogrzewania

We Wrocławiu po 2024 roku nie powinny już funkcjonować piece pozaklasowe oraz piece najniższych klas. Do 2028 roku mają być usunięte, z nielicznymi wyjątkami, wszystkie piece na paliwa stałe. To wynika z uchwały antysmogowej, przyjętej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Do wymiany jest 4 tys. pieców w budynkach w 100% należących do gminy, we wspólnotach mieszkaniowych 8 tys. pieców i 8 tys. w domach jednorodzinnych.

Mówi Monika Tendaj-Bielawska, wiceprezes Wrocławskie Mieszkania Sp.z.o.o. Każdy kto chce pozbyć się kopciucha musi przede wszystkim uzyskać zgodę zarządcy budynku, również w tej kwestii możemy liczyć na pomoc pracowników Centrum Obsługi Mieszkańca i Biura Obsługi Klienta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021